Mladí Slováci už myslia na Honduras, súper má podľa Pecka výhodu
TASR
TASR

Mladí Slováci už myslia na Honduras, súper má podľa Pecka výhodu

Slovákov v nedeľu čaká druhý zápas v skupine proti Hondurasu.

Tréning slovenskej futbalovej reprezentácie do 17 rokov pred zápasom proti Hondurasu v A skupine majstrovstiev sveta do 17 rokov v Abú Zabí 18. októbra 2013. V červenom kondičný tréner Michal Lacena. Foto: TASR/SFZ

Abú Zabí 19. októbra (TASR) - Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 17 rokov Ladislav Pecko a kapitán tímu Jakub Hromada absolvovali v sobotu oficiálnu tlačovú konferenciu pred druhým zápasom A-skupiny MS v SAE proti Hondurasu. Na tejto sa zúčastnil aj tréner Hondurasu Jose Valladares a hráč Kevin Alvarez, pričom Stredoameričania sa netajili suverénnymi ambíciami postúpiť zo skupiny do vyraďovacej fázy finálového turnaja.

"Snažili sme sa odbúrať zápas proti Brazílii najmä z psychickej stránky, fyzická regenerácia bola ľahšia," citoval portál Slovenského futbalového zväzu (SFZ) slová Pecka na tlačovej konferencii. "Včera sme mali ľahší tréning, rozprávali sme sa s hráčmi a hráči sa rozprávali medzi sebou. Teraz už sa pripravujeme a sústredíme na Honduras. V zápase s Brazíliou sme nepočítali s bodmi. Bol to ťažký zápas a my sme naviac proti takémuto súperovi ešte nehrali. Proti Brazílii sme hrali zle, ale dostať šesť gólov bolo príliš. Vieme hrať lepšie a verím, že proti Hondurasu to ukážeme," vrátil sa k prvému zápasu tréner SR 17.

Tréning slovenskej futbalovej reprezentácie do 17 rokov pred zápasom proti Hondurasu v A skupine majstrovstiev sveta do 17 rokov v Abú Zabí 18. októbra 2013. Tretí sprava tréner Ladislav Pecko. Foto: TASR/SFZ

"Nemali sme tam Brazíliu," odpovedal Pecko domácemu novinárovi na otázku rozdielu vo výsledkoch na domácom európskom šampionáte a na MS. "S Brazíliou by mali problém Španieli, Angličania či Nemci. Málo hráme s takýmito súpermi a bola to pre nás príučka. Do ďalšieho zápasu bude základom lepšia defenzíva a streliť viac gólov ako súper. Musíme bodovať, hoci psychická výhoda je na strane Hondurasu, ktorý už má tri body. My vieme, kde sme, o čo bojujeme a chlapci sa budú musieť na ihrisku presadiť."

Slovákov v nedeľu o 15.00 SELČ (17.00 miestneho času v Abú Zabí) čaká druhý zápas v skupine proti Hondurasu, ktorý vo svojom prvom stretnutí zdolal Spojené arabské emiráty 2:1. Vystúpenie Peckovcov na svetovom šampionáte odvysiela v priamom prenose RTVS na Dvojke.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…