Vestenický gólmi prelomil čakanie, verí v postup do osemfinále

Napriek nešťastnému záveru nedeľňajšieho duelu útočník Tomáš Vestenický z FC Nitra verí vo výhru proti domácemu SAE a postupu do osemfinále na MS do 17 rokov.

Abú Zabí 21. októbra (TASR) - Prelomil dlhé čakanie na strelecký zápis dokonca dvoma gólmi, ale na výhru to slovenským futbalovým reprezentantom do 17 rokov proti Hondurasu (2:2) nestačilo. Napriek nešťastnému záveru nedeľňajšieho duelu útočník Tomáš Vestenický z FC Nitra verí vo výhru proti domácemu SAE a postupu do osemfinále na MS tejto vekovej kategórie.

Futbalista slovenskej reprezentácie do 17 rokov Tomáš Vestenický počas zápasu A skupiny majstrovstiev sveta do 17 rokov medzi Slovenskom a Hondurasom v Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch 20. októbra 2013. Foto: TASR/SFZ

Slovenský útočník sa pokúšal gólovo presadiť v reprezentačnom drese od 12. marca 2013, keď naposledy skóroval v prvom polčase zápasu proti Maďarsku a rozhodol o celkovom víťazstve Slovákov 1:0. Od tej doby sa strelecky trápil, nedokázal sa presadiť na domácom európskom šampionáte ani počas prípravy na turnaji vo Švédsku. Vestenický si góly akoby pošetril na zápas s Hondurasom, keď skóroval hneď dvakrát. Najskôr v 48. minúte zo šestnástky nádherne vonkajším priehlavkom poslal loptu nechytateľne pod brvno súperovej brány a v 57. minúte po dlhej lopte od Hromadu našprintoval za obranu a precíznym tvrdým umiestneným zakončením nedal brankárovi Hondurasu žiadnu šancu. Napriek tomu Slováci o víťazstvo prišli v nadstavenom čase po štandardnej situácii.

"Mali sme navrch celý zápas. Podali sme určite lepší výkon ako proti Brazílii, ale škoda výsledku, že sme dostali v 90. minúte gól. Dúfam, že vyhráme budúci zápas a postúpime ďalej," povedal pre futbalsfz.sk útočník Nitry. "Na turnaji vo Švédsku mi to veru nešlo. Som rád, že mi to tam teraz padlo a dúfam, že dám gól aj proti Spojeným arabským emirátom. Už sa sústredíme na tento zápas, ktorý musíme jednoznačne vyhrať," dodal Vestenický.

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…