Lucia v Los Angeles hviezdi pred kamerami: Nemala som potrebu meniť si meno, som pyšná, že som Slovenka
Monika Hanigovská
Monika Hanigovská

Lucia v Los Angeles hviezdi pred kamerami: Nemala som potrebu meniť si meno, som pyšná, že som Slovenka

Lucia sa po strednej škole zbalila. Dnes žije v meste anjelov a plní si svoje sny, ktorých má ešte dosť.

Lucia Oskerová. — Foto: archív Lucia Oskerová , Instagram/luciaoskerova

LOS ANGELES 22. októbra - Lucia Oskerová je pokorná, ale napriek tomu veľmi cieľavedomá Slovenka, ktorá si túžila v mladom veku vyskúšať, aké je to žiť za hranicami.

Luciina túžba vidieť svet začala v 16-tich rokoch, keď dostala ponuku vycestovať do Paríža cez modelingovú agentúru. Odvtedy prešla kus cesty, stihla si už zahrať vo filmoch ako Niekto to rád blond, War Machine, mihla sa vo filme ako Vtedy v Hollywoode či v seriáli Smallvile.

Dnes žije niekoľko rokov „v meste anjelov“, v Los Angeles - a plní si svoj americký sen. Pracuje na nových filmových snímkach a užíva si lásku priateľa, ktorý jej hereckému a umeleckému vnímaniu rozumie najlepšie – životom totiž kráča po boku herca, ktorého sme mohli vidieť napríklad vo filmoch ako Prázdniny v Amerike, Temný rytier či v kultovej snímke Nožnicovoruký Edward, ktorého si nezahral nikto iný ako Johnny Depp.

Lucia Oskerová predvádzala ako modelka pre Gucci, Pradu či značku Dolce&Gabanna.
Lucia Oskerová predvádzala ako modelka pre značky ako Gucci, Prada či Dolce&Gabanna. Foto: Lucia Oskerová

Bola to modelingová agentúra, ktorá jej umožnila vidieť svet a mladé dievča si povedalo, že toho chce vidieť ešte oveľa, oveľa viac: „Moja túžba žiť v zahraničí sa začala už v 16. rokoch, keď som dostala ponuku vycestovať do Paríža cez jednu modelingovú agentúru. Rodičia nesúhlasili a trvali na tom, aby som si dokončila školu. Som vďačná za to rozhodnutie,“ no zároveň jedným dychom dodáva, že po škole bola jej cesta hneď jasná. Pobalila sa a s kusom odhodlania odišla do Kanady, konkrétne do Vancouveru.

Mesto, ktoré predtým nikdy naživo nevidela, si už pred svojím príchodom spájala s niečím pekným a príjemným: „Otcov brat žil už dlhé roky v Kanade a môj otec ho chodieval navštevovať. Vždy, keď sa vrátil, tak mi ukazoval fotografie Vancouveru a už vtedy som sa zamilovala do krásneho mesta a prírody,“ nadchýna sa v spomienkach.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Lucia Oskerova (@luciaoskerova),

A skutočne, na pobrežné mesto, pomenované podľa anglického kapitána a prieskumníka Georgea Vancouvera, spomína doteraz len v dobrom: „Kanada je krajina imigrantov a všetci si navzájom pomáhajú. Vláda ma tiež veľa výborných programov, ktoré asistujú novým prisťahovalcom. Stretla som aj Slovákov a Čechov, ktorí mi pomohli a vedeli poradiť hlavne na začiatku.“

Podľa jej slov sa okrem jazykovej bariéry v úplných začiatkoch naozaj nemala na čo sťažovať. „Určite pomohlo aj to, že som bola veľmi mladá a rýchlo som sa dokázala prispôsobiť.“

Podobnú situáciu zažíva aj v Spojených štátoch, kam sa neskôr presťahovala. Lucia Oskerová žije v Los Angeles už sedem rokov a podľa jej slov sú tu „ľudia z rôznych kútov sveta a po tejto dlhej dobe“ si tam konečne vybudovala svoje zázemie.

Lucia si stihla zahrať už v niekoľkých amerických filmoch.
Lucia si stihla zahrať už v niekoľkých amerických filmoch. Foto: Lucia Oskerová

Modeling jej dodal sebavedomie a pomohol jej akceptovať samú seba

Pred tým, ako sa postavila pred filmové kamery, predvádzala ako modelka pre značky ako Gucci, Prada či Dolce&Gabanna: „Začala som už na Slovensku a v Kanade som mala šťastie. Šťastie podpísať kontrakt s agentúrou Ford a neskôr s John Casablanca. Agentúry v Kanade máju rôzne oddelenia, ako runway/print/commercial a film. Takže, vďaka tomu, sa mi otvorili dvere aj do rôznych kútov zábavného priemyslu.“

Niektoré modelky môžu mať negatívne skúsenosti s modelingom, Lucii však dodal zdravé sebavedomie. „Ako tínedžerka som bola veľmi plaché dievča, bola som na svoj vek vysoká a chudá. Myslím si, že modeling mi dodal sebavedomie a pomohol mi samú seba akceptovať.“ Sympatická Slovenka je vďačná aj za to, že vďaka tejto práci mohla cestovať, stretla veľmi veľa zaujímavých ludi a vytvorila si mnoho nových priateľstiev v rôznych kútoch sveta.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Lucia Oskerova (@luciaoskerova),

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Lucia Oskerova (@luciaoskerova),

V najnovšom americkom filme bude hovoriť po slovensky

Lucii sa však podarilo časom to, čo len niektorým. Postavila sa pred kamery a zahrala si vo filmoch ako Niekto to rád blond, War Machine a mihla sa aj vo filme Vtedy v Hollywoode či v obľúbenom seriáli Smallvile.

„Hrala som Rusky, Nemky, Švédky a dokonca v jednej reklame aj Francúzku. Každú rolu si veľmi cením, pretože proces, ktorý musia herci absolvovať, nie je jednoduchý a často dosť stresujúci. Agentúra vás posiela na rôzne castingy a už je to len na jednotlivcovi, aby zaujal a dostal prácu,“ myslí si a najradšej spomína na svoje prvé projekty, pretože podľa vlastných slov vtedy prekvapovala samú seba.

Pandémia však zasiahla aj filmové odvetvie a to pocítila aj Lucia, hoci ju súčasná situácia obmedzila len čiastočne: „Teraz kvôli koronavírusu sa to dosť zmenilo a väčšina castingov sú online alebo cez Zoom, Skype,“ hovorí a teší sa, že napriek všetkému sa jej umelecký svet úplne nezastavil. „Som veľmi vďačná, že aj napriek tomuto náročnému roku a koronavírusu som už toto leto mala rolu v jednej komédii a teraz v novembri sa chystám na Floridu natočiť hororový film „The discernment“,v ktorom budem mat možnosť hovoriť aj po slovensky,“ úprimne sa teší.

Modeling ju naučil vážiť si samú seba.
Modeling ju naučil vážiť si samú seba. Foto: Lucia Oskerová
Slovenka Lucia Oskerová.
Slovenka Lucia Oskerová. Foto: Lucia Oskerová

Stretla filmové hviezdy

Vďaka svojej práci mala možnosť stretnúť aj najväčšie filmové esá: „Stretla som Brada Pitta, Angelinu Jolie a najviac som sa tešila zo stretnutia s Meryl Streep, ktorá je mojím hereckým idolom.“

Nedalo nám a chceli sme zistiť, ako na ňu takéto svetové hviezdy pôsobili. „Úprimne povedané, čím úspešnejší umelci a herci, tým viac sa mi javili úplne prirodzení, milí a profesionálni. Nakoniec, všetci sme len ľudia z mäsa a kostí,“ usmieva sa.

Ako uspieť v umeleckom svete

Mnohí sa snažia preraziť vo filmovom odvetí a majú skreslenú predstavu o krajine neobmedzených možností. Lucia prezrádza, ako uspieť vo filmovom svete, alebo ako sa ho aspoň dotknúť: „Podľa môjho názoru je všetko je možné, len človek musí mať solídne plány a nenechať sa vykoľajiť v žiadnej situácií. Disciplína, vytrvalosť a šťastie hrajú tiež veľkú rolu,“ myslí si. Zároveň vyratúva vlastnosti, ktorými by sme sa mali vyzbrojiť, lebo konkurencia je veľká. Pracovitosť, odhodlanie, disciplína, cieľavedomosť a ochota pracovať na sebe. Optimizmus a pozitívna energia je tiež veľmi dôležitá.“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Lucia Oskerova (@luciaoskerova),

Myslela na zadné vrátka

V Amerike mladú Slovenku predtým, ako vstúpila do filmového sveta, živil najmä modeling, ale to jej nestačilo a vrhla sa v tomto období aj do štúdia. „Popritom som vyštudovala interiérový dizajn a architektúru v BCIT (British Columbia Institute of technology). Chcela som mať viac možností uspieť. Som veľmi vizuálny človek a dizajn bol vždy mojím koníčkom.“

V umeleckom svete je bežné si zmeniť či upraviť priezvisko, no nie je ničím nezvyčajným používať umelecké meno, ktoré by jej uľahčilo preraziť, to však nie je prípad Lucie: „Nemala som potrebu meniť si svoje meno, som pyšná na to, že som slovenského pôvodu.“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Anthony Michael Hall (@amh4real),

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Lucia Oskerova (@luciaoskerova),

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Lucia Oskerova (@luciaoskerova),

Po boku Slovenky sa už dlho objavuje herec a producent Michael Anthony Hall, a jej svet vníma veľmi jasne. Stretli sa, ako inak, na filmovom pľaci - a aj keď to nebola hneď láska a dlhšie si k sebe hľadali cestu, o to viac si teraz spolu rozumejú. „Stretli sme sa počas natáčania. Spočiatku sme boli len priatelia, ale keď som sa presťahovala do Los Angeles, tak sa náš vzťah rozvinul a upevnil.“

Slovensko Lucii chýba, no snaží sa svoju rodinu navštevovať každý rok. Má však šťastie a rodičia ju často navštevujú i v meste anjelov. Nezabúda podotknúť, že jej chýba toho oveľa viac.„Tiež mi chýba domáca slovenska kuchyňa, ktorú sa snažím vytvárať aj tu v Amerike,“ hovorí Slovenka, ktorá má v pláne plniť si aj ďalšie svoje sny.

„Mám veľa cieľov a snov, ale radšej si ich nechám pre seba. Nechcem ich zarieknuť,“ prezrádza nám však, že v osobnom živote si s priateľom plánuje zaloziť rodinu a o jej pracovných, alebo, ak chceme umeleckých cieľoch, sa snáď dozvieme už čoskoro. Možno aj pri nejakom dobrom filme.

Lucia Oskerová a jej 7 NAJ:

  • Naj jedlo: sviečková omáčka, bryndzové halušky a rezne.  Má veľmi rada sushi a mliečnu čokoládu.
  • Naj kniha: Think like a monk od Jay Shetty.
  • Naj krajina: Kanada, Slovensko a Amerika. Všetky 3 sú pre ňu svojim vlastným spôsobom domovom.
  • Naj citát: „Nebojte sa rizika. Keď to vyjde, budete šťastnejší, keď to nevyjde, budete múdrejší.“
  • Naj vlastnosť na druhých: Má rada milých, úprimných a kreatívnych ludi
  • Akú vlastnosť si cení na sebe najviac: Prispôsobivosť rôznym životným situáciám a vždy pozitívne myslenie.
  • Naj činnosť vo voľnom čase: najradšej sa venuje svojmu pekingskému psíkovi Saskovi, ktorý je veľký cestovateľ a všade s ňou chodí . Ako sa hovorí: „Psy nie sú celý náš život, ale oni robia náš život celý.”

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…