Sestry spojené hlavičkami oddeľovali lekári 24 hodín: Po náročnej operácii si každá z nich prvýkrát zvlášť užila náruč mamy
Monika Hanigovská
Monika Hanigovská

Sestry spojené hlavičkami oddeľovali lekári 24 hodín: Po náročnej operácii si každá z nich prvýkrát zvlášť užila náruč mamy

Sestričky prišli na svet spojené lebkami, mäkkými tkanivami a čiastočne mozgom, no náročná a nebezpečná operácia sa podarila.

Sestričky pred operáciou. — Foto: Instagram/liliyamiroshnik

KALIFORNIA 3. novembra – Sestričky prišli na svet spojené lebkami, mäkkými tkanivami a čiastočne mozgom. Po desiatich mesiacov od svojho narodenia môžu dvojčatá Abigail a Micaela Bachinskij nielen samostatne otáčať hlavičkami, ale začať žiť plnohodnotným životom bez rôznych obmedzení.

Zriedkavá anomália

24 hodín trvajúca operácia nebola jednoduchá. Doktor Michael Edwards, ktorý sa na nej počas predminulého víkendu podieľal v nemocnici v meste Sacramento v americkej Kalifornii, informoval média o tom, že dvojčatá sú spojené dosť neobvyklým javom a bezpečné oddelené dvojičky je ešte vzácnejšie.

„Je to veľmi, veľmi zriedkavá anomália. Existuje len veľmi málo detí narodených v tom istom roku, ktoré majú túto anomáliu, a z toho existuje oveľa menšia podmnožina, že anatómia je tak náhodná, že je možné pokúsiť sa o oddelenie dúfajúc, že prežijú dve zdravé deti,“ informoval podľa portálu Metro.

Mamička s dcérkami pred operáciou.
Mamička s dcérkami pred operáciou. Foto: Instagram/liliyamiroshnik
Mamička s dcérkami pred operáciou.
Dostaneme sa cez to. Toto sú naše deti. Máme ich radi už teraz, povedali si rodičia pred operáciou. Foto: Instagram/liliyamiroshnik

Rodičia stihli vychovať tri staršie deti, preto ich diagnóza lekárov na chvíľu vydesila: „Bolo to veľmi ťažké. Len ma to šokovalo. Nemohla som to spracovať. Po príchode domov manžel mi povedal, že všetko bude dobré. Dostaneme sa cez to. Toto sú naše deti. Máme ich radi už teraz,“ spomína mamička Liliya na dobu ešte pred tým, ako vôbec prišli na svet.

„Je to také šialené, že vlastne ani neviem, ako to opísať. Ale viem, že vo všetkých týchto situáciách dôverujeme Bohu. To mi teda dávalo pokoj. Ale ako matka som sa išla zblázniť,“ zdôveruje sa už dnes šťastná žena.

Lekári a sestričky sa na zákrok dlhodobo pripravovali

Chirurgovia začali oddelenie Abigail a Micaely plánovať najskôr v júni, keď dievčatká dovŕšili päť mesiacov a nič nenechali na náhodu. Pomocou 3D skenovania a virtuálnej reality sa snažili porozumieť anatómii detí a zákrok si trénovali na falošnej operácii spojených bábik.

Rodičia vždy milovali svoje dievčatá.
Rodičia vždy milovali svoje dievčatá. Foto: Instagram/liliyamiroshnik
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Cutie Micaela!!!?

A post shared by Liliya Bachinskaya Miroshnik (@liliyamiroshnik) on

Detský chirurg, doktor Granger Wong uviedol, že operácia mala rovnakú choreografiu ako balet, dodal však, že stále existovalo veľa neznámych, ktoré mohli spôsobiť problémy. Všetko sa však nakoniec podarilo a o sestričky sa s láskou stará šťastná matka, ktorá si až teraz môže privinúť alebo nakŕmiť každú dcérku zvlášť.

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…