Ako zostať vo forme, ak je vonku zima a fitness centrum zatvorené? Zabehajte si
Inzercia
Inzercia

Ako zostať vo forme, ak je vonku zima a fitness centrum zatvorené? Zabehajte si

Chrániť seba aj svoje okolie dnes musí každý jeden z nás. Používanie ochrany tváre a hygiena rúk však nestačia. Veľmi dôležitá je aj imunita tela, ktorú môžeme posilniť nielen vitamínmi a zdravou stravou, ale aj pohybom. Profesionálne stroje, vďaka ktorým je to pre nás jednoduchšie, sú však v mnohých mestách zatvorené. Preto nám ako jediná možnosť ostáva vlastná iniciatíva. Pohyb a fyzická aktivita doma alebo v prírode.

Ilustračné foto. — Foto: Shutterstock.com/baranq

A jednou z tých najlepších a najjednoduchších možností je beh, na ktorý sa však treba správne pripraviť a vhodným oblečením vybaviť, pretože vonku je čoraz viac zima.

Vlastnosti oblečenia, vďaka ktorým si beh užijete plnými dúškami a do sýtosti

Bežecké oblečenie určuje, ako pohodlne sa budete počas tejto aktivity cítiť - či vám bude teplo, či sa z tela odparí vlhkosť alebo sa na ňom bude hromadiť, prípadne, či vám plánovaný beh znepríjemnia švy. Dôležité vlastnosti pri výbere bežeckého oblečenia, na ktoré by ste nemali zabúdať, sú aj:

  • priedušnosť;
  • minimum trenia;
  • prítomnosť reflexných prvkov.

Poďme si o nich povedať niečo viac a detailnejšie.

Priedušnosť bežeckého oblečenia

Priedušnosť je určujúci okamih pri výbere bežeckého oblečenia. V žiadnom prípade by ste si nemali na taký intenzívny šport brať oblečenie vyrobené z prírodných tkanín, pretože na aktívne cviky nemajú dostatočnú priedušnosť. Na beh sú najvhodnejšie syntetické materiály - polyester a polyamid. Dostatočne dýchajú a môžu mať rôzne - viac či menej husté - textúry s rôznymi technológiami na odstraňovanie vlhkosti z povrchu odevu. A takýmito či inými ďalšími dobrými vlastnosťami je vybavené aj pánske bežecké oblečenie NORTHFINDER.

Minimálne trenie

Oblečenie sa skladá z jednotlivých dielov, ktoré sú navzájom spojené konkrétnym šitím, na základe ktorého sa potom v mieste spoju vytvára šev. Aj tento malý detail môže pohodlnosť oblečenia ovplyvniť, preto si všímajte jeho spracovanie.

Objemné švy sa môžu počas dlhých a intenzívnych tréningov odierať, takže ak veľa beháte, bude pre vás obzvlášť dôležitá prítomnosť alebo neprítomnosť plochých švov a tesnení. Čím viac teda beháte, tým menej by mali byť švy viditeľné.

Reflexné prvky

Tieto prvky budú dôležité pre tých, ktorí behávajú v tme. A teraz v zime to platí asi pre všetkých, pretože deň je kratší a tma sa objavuje už po príchode z práce domov. Reflexné prvky budú signalizovať vašu prítomnosť vodičom a cyklistom a pomôžu vám vyhnúť sa nepríjemným následkom behu v tme. Najlepšie je mať reflexné prvky na oboch stranách oblečenia. Takto sa maximalizuje vaša viditeľnosť a bezpečnosť. Myslite preto na to, aby malo dostatok reflexných prvkov aj vaše pánske outdoorové oblečenie.

Prítomnosť vreciek

Aby sme sa cítili bezpečne a pohodlne, potrebujeme mať pri sebe dnes veľmi dôležitý mobil alebo kľúče od domu. Preto by malo byť vaše oblečenie na šport a iné fyzické aktivity v teréne vybavené aj špeciálnymi vreckami. Môžu byť dobrou náhradou tašiek a odľahčiť vaše ruky.

Takže, ak sa chcete cítiť pohodlne a zostať vo forme, oplatí sa vám, nielen prelistovať všetky  akciové letáky, ale myslieť aj na iné dôležité faktory, ktorými by malo byť kvalitné oblečenie charakteristické.

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…