Jean-Michel Jarre odohrá virtuálny novoročný koncert z Notre-Dame
TASR
TASR

Jean-Michel Jarre odohrá virtuálny novoročný koncert z Notre-Dame

Francúzsky skladateľ elektronickej hudby Jean-Michel Jarre odohrá v noci zo štvrtka na piatok virtuálny novoročný koncert z vnútorných priestorov parížskej katedrály Notre-Dame.

Na snímke vľavo sólistka a sopranistka Julie Fuchsová a spevácky zbor parížskej katedrály Notre-Dame v ochranných odevoch nahrávajú vianočný koncert. — Foto: TASR/AP

Paríž 31. decembra (TASR) - Francúzsky skladateľ elektronickej hudby Jean-Michel Jarre odohrá v noci zo štvrtka na piatok virtuálny novoročný koncert z vnútorných priestorov parížskej katedrály Notre-Dame, ktorú vlani poškodil rozsiahly požiar.

Jarre (72) bude hrať naživo v štúdiu nachádzajúcom sa neďaleko katedrály, zatiaľ čo jeho virtuálna osoba bude „koncertovať“ vo vnútri chrámu. Sprevádzať ho bude svetelná 3D šou. Koncert s názvom Welcome to the Other Side (Vitajte na druhej strane) je zdarma a záujemcovia si ho môžu pozrieť na hudobníkových oficiálnych kanáloch na sociálnych sieťach YouTube, Facebook a Twitter.

Prenos pre virtuálnu realitu zabezpečia platformy VR Chat a Vrroom. Predstavenie bude prenášať aj rozhlasová stanica France Inter, televízna stanica BFM TV a ďalšie médiá.

Koncert pripravený pod patronátom UNESCO sa bude dať sledovať ako štandardné predstavenie, ale diváci budú môcť použiť aj zariadenie na vnímanie virtuálnej reality a „vstúpiť“ do katedrály za hudobníkom. Koncert sa začne o 23.25 h SEČ a bude trvať 45 minút. Zaznejú skladby z Jarrovho nedávneho albumu Electronica, ako aj prepracované verzie z jeho klasických platní Oxygéne a Équinoxe.

„Ambíciou tohto projektu je - okrem oslávenia Nového roku futuristickým a radostným spôsobom - poslať odkaz nádeje pre rok 2021 a pre koniec temných časov, ktoré všetci momentálne zažívame,“ uviedol Jarre na svojej oficiálnej webovej stránke. Notre-Dame je podľa neho unikátnym miestom v kolektívnej predstavivosti, ako aj symbolom sily a svetového dedičstva, ktoré nás spája.

Už ste čítali?

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…