Bojovala o život, musela sa odznova učiť jesť, sedieť aj stáť. Na svet teraz priviedla dcérku a dokazuje, že všetko sa dá zvládnuť
Dominika Pacigová
Dominika Pacigová

Bojovala o život, musela sa odznova učiť jesť, sedieť aj stáť. Na svet teraz priviedla dcérku a dokazuje, že všetko sa dá zvládnuť

Život sa jej zmenil približne pred tromi rokmi, keď bola hospitalizovaná v nemocnici. V dnešných dňoch je hrdou maminou.

Ami s manželom Ewanom. Prednedávnom priviedla na svet dcérku. — Foto: facebook.com - Ami's Blog - UndercoverSuperhero / instagram.com - undercover_superhero_ami

FAKENHAM 13. januára - Ami Hook pochádza z Fakenhamu. Približne pred tromi rokmi sa ráno zobudila s pocitom vyčerpania a začala zvracať. Celé doobedie bola ospalá a o tri dni neskôr skončila na jednotke intenzívnej starostlivosti. Mala potenciálne smrteľnú infekciu pľúc a obávala sa toho najhoršieho, uvádza portál Metro.

Zachránili jej život 

Keď si Ami uvedomila, že jej manžel sa nachádza približne 112 kilometrov od nemocnice, obávala sa, že už nebude mať príležitosť povedať mu, ako veľmi ho milovala. Bola totiž v kóme.

Tím lekárov, špecialistov a zdravotných sestier jej však zachránil život. Diagnostikovali jej senzorickú ataxiu. Ide o stav, ktorý sa vyznačuje poruchou koordinácie pohybov. Následne jej diagnostikovali aj transverzálnu myelitídu, ktorá jej výrazne poškodila miechu. 

Ami skončila na jednotke intenzívnej starostlivosti a obávala sa toho najhoršieho. — Foto: facebook.com - Ami's Blog - UndercoverSuperhero

Priviedla na svet dcérku 

Keď ju prepustili z nemocnice, bola odkázaná na pomoc druhých. Veľkou oporou jej však bola mamina, ako aj jej manžel Ewan. Pomáhali jej so základnými činnosťami, ako napríklad s obliekaním či umývaním.

Ami spomína, že sa musela naučiť jesť, písať, sedieť, stáť aj chodiť. Aj napriek tomu, že to nemala jednoduché, nikdy sa nevzdala. Prednedávnom priviedla na svet dcérku Daisy a v dnešných dňoch sa snaží vyvracať mýtus, že zdravotne znevýhodnení ľudia nemôžu mať dieťa. Svoje skúsenosti zdieľa na blogu s názvom Undercover Superhero.

Jej manžel bol istý čas na rodičovskej dovolenke, no v súčasnosti jej pomáha najmä mamina. Dcérka jej do veľkej miery zmenila život a snaží sa jej dať všetko, čo je v jej silách. „Ľuďom by sa mohlo zdať, že sme zvláštne nastavení, no sme šťastní a to je to, na čom záleží,“ dodala hrdá mamina Ami pre portál Metro.

Ami spolu s Ewanom. — Foto: facebook.com - Ami's Blog - UndercoverSuperhero
Ami priviedla na svet bábätko. — Foto: instagram.com - undercover_superhero_ami

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…