Chcete spať ako v bavlnke? Vyberte si správne posteľné obliečky!
Inzercia
Inzercia

Chcete spať ako v bavlnke? Vyberte si správne posteľné obliečky!

Posteľná bielizeň by mala byť kvalitná, príjemná aj štýlová, no jej výber vie byť tvrdým orieškom. Práve preto sme pre vás pripravili článok, v ktorom nájdete praktické rady, ako vybrať najlepšie obliečky do vašej spálne.

Tradičná bavlna alebo luxusný satén?

Pri nákupe obliečok je dôležitý ich materiál. Práve ten rozhoduje o kvalite vášho spánku. Vo väčšine domácností nájdete klasické bavlnené obliečky, ktoré sú priedušné, príjemné na dotyk a používať ich môžete po celý rok. Jedinou nevýhodou je, že majú tendenciu krčiť sa a to hlavne po praní, takže si budete musieť vyčleniť čas na ich žehlenie.

Neholdujete žehleniu? Nevešajte hlavu, lebo aj pre vás sa nájdu posteľné obliečky, ktoré budú lahodiť nielen vašim očiam, ale aj spánku. Okrem klasických obliečok sa z bavlny vyrábajú aj krepové obliečky, ktoré netreba žehliť, pretože v porovnaní s klasickými bavlnenými obliečkami majú odlišnú textúru.

Milovníci luxusnej posteľnej bielizne si môžu vybrať saténové obliečky. Tie sú príjemné na dotyk, nedráždia pokožku a dodajú vašej spálni nádych luxusu. Iste váš poteší, že ani saténové obliečky sa takmer nekrčia.

Veľkou kategóriou na trhu s posteľnou bielizňou sú aj syntetické obliečky, ktoré majú podobné vlastnosti ako bavlnené či prírodné saténové obliečky. Vďaka moderným výrobným procesom sú syntetické obliečky priedušné, veľmi príjemné na dotyk a ponúkajú široký výber motívov.

Foto: adn

Obliečky dopĺňajú vzhľad každej spálne

Milujete netradičné motívy alebo radšej volíte elegantné jednofarebné obliečky? Je len na vás, aký štýl si zvolíte. Pamätajte, že ihneď po posteli sú to práve obliečky, ktoré dominujú celej spálni. Preto je vhodné vyberať motívy, ktoré zapadnú do vášho interiéru. Na na trhu dnes nájdete obliečky od výmyslu sveta, takže si iste vyberiete.

Ak hľadáte netradičný dizajn s realistickými motívmi, odporúčame vám 3D obliečky, ktoré svojou unikátnou tematikou nadchnú pri každom pohľade. Vaše deti určite potešia detské obliečky s motívmi rozprávok, hier či akčných hrdinov. Samozrejmosťou sú minimalistické motívy na škandinávsky štýl, orientálne motívy, tradičné kvety či geometrické tvary.

Foto: adn

Kvalitné posteľné obliečky sú veľmi dôležité pre váš spánok. Pri výbere si všímajte materiál, no nezabudnite ani na ich dizajn. Nová posteľná bielizeň dokáže oživiť vašu spálňu a priniesť do nej čerstvý vietor.

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…