Rozkladacia pohovka: vaša oáza vytúženého pokoja
Inzercia
Inzercia

Rozkladacia pohovka: vaša oáza vytúženého pokoja

Rozkladacie pohovky ocenia nielen majitelia malých bytov a garsoniér. V čase, keď v domácnostiach potrebuje každý z nás svoje vlastné miesto na oddych a na relax, môže vaša nová pohovka plniť aj funkciu oázy pokoja.

Vlastný priestor a aktivita, pri ktorej zaručenie vypneme. Aj to je cesta, ako prežiť náročné obdobie home officu v bezpečí. — Foto: Pexels / A. Shuraeva

SLOVENSKO 14. januára - Potreba vlastného miesta či kútika, kam sa môžeme nerušene schovať, relaxovať, čítať, premýšľať nebola v našich domovoch asi nikdy taká aktuálna ako dnes. Práca z domu a kuchyňa, o ktorú sa delíme s deťmi počas online výučby, potrebu kvalitného oddychu výrazne zvýšila.  

Následky stresu, ktorý počas home officov môžeme pociťovať výraznejšie ako kedysi, môžu byť v období epidémie nepríjemný spoločník. Bolesti hlavy a únava, tlaky na hrudi, „oťapenie“, zhoršený spánok, slabšia koncentrácia, rozrušenie či zvýšená precitlivenosť aj na tie najnevinnejšie podnety.

Praktické a rozmerovo nenáročné pohovky sú ideálne do malých bytov a priestorov. Ich kompaktnosť však umožňuje doplniť pohovku aj do zariadeného priestoru.
Praktické a rozmerovo nenáročné pohovky sú ideálne do malých bytov a priestorov. Ich kompaktnosť však umožňuje doplniť pohovku aj do zariadeného priestoru. Foto: Pexels / A. Picquadio, J. Borba

Okrem pohybu, kvalitnej stravy a spánku potrebujeme denne venovať aspoň malú chvíľu oddychu. Ideálne na malom ostrovčeku pokoja, ktorý sa v bytoch spája často so sedačkou alebo pohovkou.

Šikovná rozkladacia pohovka

Hoci je pohovka ideálna do menších bytov, garsoniér a menej rozľahlých priestorov, vďaka kompaktnej veľkosti ju môžete vtesnať už aj do zariadenej miestnosti.

V kombinácii s dekoračnými vankúšmi si tak jednoducho a pri nízkych nákladoch vytvoríte doma oázu pokoja. Pohovky maximálne šetria priestorom, a tak môže byť vaša nová pohovka hlavnou hrdinkou vašej garsónky či vlastným malým „kúskom“ pre seba.

Nákup nábytku cez internet je už dnes rýchly a nenáročný. Vďaka potrebným informáciám a svižnej doprave si viete zmeny v domácnosti realizovať neporovnateľne ľahšie ako kedysi.
Nákup nábytku vrátane pohovky cez internet je už dnes rýchly a nenáročný. Vďaka potrebným informáciám a svižnej doprave si viete zmeny v domácnosti realizovať neporovnateľne ľahšie ako kedysi. Foto: OKAY nábytok

Výhodou pohoviek v porovnaní so sedacími súpravami je nízka cena a flexibilné umiestnenie v rámci priestoru. Navyše, rozkladacia pohovka už dnes vďaka odolným roštom, integrovaným matracom a použitým materiálom poskytuje kvalitnú alternatívu na občasné aj pravidelné spanie.

A vďaka úložnému priestoru môžete v pohovke ukryť všetko, na čo ste nenašli miesto.

Moderné rozkladacie pohovky sú vďaka kvalitnému roštu a integrovanému matracu už vhodnou voľbou aj na dlhodobé využívanie ako postele.
Moderné rozkladacie pohovky sú vďaka kvalitnému roštu a integrovanému matracu už vhodnou voľbou aj na dlhodobé využívanie ako postele. Foto: Pexels / Cottonbro, K. Chernaya

Dizajnový vankúš: najrýchlejší dizajnér

Dekoračné vankúše sú ideálnym bytovým doplnkom, ktorý dokáže skrášliť atmosféru domova nenákladne a navyše bleskovo. V prípade, že vás inšpiruje častá zmena prostredia, môžete si vybrať viaceré sety vankúšov a raz za pár mesiacov ich vymeniť.

Elegantnú sériu môže na čas nahradiť svieža a hravá verzia, ktorá dodá vašej sedačke a celej obývačke novú energiu a radostný punc.

Ak potrebujete rýchlu a nenáročnú zmenu celkového priestoru, pomôžu vám dizajnové a dekoračné vankúše.
Ak potrebujete rýchlu a nenáročnú zmenu celkového priestoru, pomôžu vám dizajnové a dekoračné vankúše. Foto: OKAY nábytok

Navyše, kvalitné dekoračné vankúše sú vyplnené jemnou a prispôsobivou PUR penou. Slúžia tak nielen na denný odpočinok, kedykoľvek sa na chvíľu „natiahnete“ na sedačku, môžete ich využiť aj na spanie ako plnohodnotné vankúše.

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…