Seriál Alf miloval každý. Čo robia jeho herci viac ako 30 rokov od prvej klapky?
Ľubomíra Somodiová
Ľubomíra Somodiová

Seriál Alf miloval každý. Čo robia jeho herci viac ako 30 rokov od prvej klapky?

Obľúbený seriál 80. rokov má už 34 rokov. Hoci príbeh chlpatého mimozemšťana nikdy nezostarne, o jeho hercoch sa to nedá povedať.

Alf (v anglickom origináli ALF ) je americký rodinný sci-fi sitcom pôvodne vysielaný na stanici NBC v rokoch 1986-1990. — Foto: alftv.com

BRATISLAVA 15. januára - Americký seriál o úplne bežnej rodine, ktorá má však nezvyčajného chlpatého člena s veľkým nosom a prenikavým smiechom, no najmä so slabosťou pre mačky, prvýkrát uzrel svetlo sveta ešte v roku 1986.

To stvorenie je Alf, ktorý k Tannerovcom, spadol doslova z neba – z medzigalaktickej planéty Melmac. Rodina Tannerovcov sa Alfa ujme a snaží sa ho ukryť pred americkými orgánmi zaoberajúcimi sa mimozemským životom. Keže súžitie mimozemšťana s pozemšťanmi nie je vždy jednoduché, v seriáli nechýba množstvo vtipných momentov.

Anne Schedeen (72) ako Kate Tanner  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa @alf

Mama, na ktorú sa môžete vždy spoľahnúť – taká bola postava Kate Tanner. Starala sa o celú domácnosť, do ktorej svojský mimozemšťan často prinášal chaos, predovšetkým, ak chcel zjesť mačku. Na Melmacu boli totiž pochúťkou. Keď už mala toho seriálová Kate dosť, vyhrážala sa, že Alfa odovzdá úradom. Nikdy tak neurobila a svojského mimozemšťana mala rovnako rada ako zvyšok rodiny. Po skončení seriálu nebola až taká aktívna. Natočila niekoľko seriálov a filmov, napríklad Perry Mason: Prípad očierneného mafiána.

V súkromí sa jej darí. Je šťastne vydatá za producenta a hľadača talentov Christophera Barretta a majú spolu dcéru Taylor, ktorú čakala počas nakrúcania Alfa, a preto tehotenstvo zakomponovali aj do deja, keď sa Kate narodil syn Eric. 

Anne Schedeen.
Anne Schedeen. Foto: Flickr/Greg2600

Max Wright (†75) ako Willie Tanner 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa @alf

Max Wright si zahral v seriáli Alf rolu typického otca rodiny zo strednej triedy - Willieho Tannera. Po poslednej klapke seriálu, ktorej sa ako sám priznal, nevedel dočkať, zmizol zo scény a s nikým sa nerozlúčil. Pohŕdal touto rolou kvôli obrovským technickým nárokom a skutočnosti, že ako človek hral vedľajšiu postavu pre „neživý objekt“. „Bol som nesmierne šťastný, že bolo po tom,“ povedal v rozhovore pre People v roku 2000.

Po skončení Alfa vôbec nezaháľal, hral vo viacerých seriáloch. Krátko sa objavil aj v prvej sérii Priateľov, ako manažér kaviarne Central Perk. Wright sa presadil aj na divadelných doskách, najmä v menších regionálnych divadlách po celých Spojených štátoch amerických.

W
W Foto: aRF / Coleman-Rayner

Dnes, už zosnulý herec sa počas svojho života pasoval so zdravotnými problémami, ale aj s nadmerným užívaním alkoholu. V januári 2000 bol Wright zatknutý v Los Angeles za šoférovanie pod vplyvom alkoholu. V tom čase pôsobil v seriáli The Norm Show. Dostal podmienku. V roku 2003 Wrighta opäť prichytili, ako šoféruje opitý. V roku 2003 mu bola súdom nariadená liečba a odborný dozor. 

Ešte v roku 1995 mu diagnostikovali rakovinu, z ktorej sa viac-menej úspešne zotavil. No choroba sa mu vrátila a v roku 2019 s ňou prehral svoj boj. Wright bol od roku 1965 ženatý s Lindou Ybarrondo až do jej smrti v roku 2017. Mali spolu dve deti.

Andrea Elson (51) Lynn Tanner  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa @alf

Dospievajúcu dcéru Willieho a Kate dokázal ich mimozemský kamarát často vyviesť z miery. Rodená New Yorčanka si už v 6 rokoch, keď hrala v škole Alicu z krajiny zázrakov, uvedomila, že má rada herectvo. Andrea začínala ako detská herečka v reklamách a modelka. Keď mala 14, získala rolu v seriáli Whiz Kids a Simon a Simon.

Tam si ju všimli tvorcovia Alfa. Vďaka postave Lynn mala našliapnuté na slušnú kariéru. Rola jej vyniesla dve nominácie na cenu mladých hercov. Po skončení seriálu sa pod ňou akoby zľahla zem. Síce sa objavila ešte v niekoľkých seriáloch, ale iba ako epizódna postava. Od roku 1993 je vydatá za Scotta Hoppera, s ktorým žije v ústraní a vychováva dcéru Claire. Od roku 2008 sa živí ako inštruktorka jogy. 

Andrea Elson.
Andrea Elson. Foto: Youtube/TheNiteShowMaine

Benji Gregory (42) Brian Tanner 

v
Benji Gregory Foto: Reprofoto:.fandom

Rozkošné okaté chlapča si podmanilo azda každého. Benji upútal tvorcov Alfa už na kastingu svojou priamosťou a otvorenosťou. Seriálový Benji trávil s Alfom veľa voľného času, ale tiež obranou mačky Lucky, aby ju Alf nezožral. Rok po skončení seriálu sa objavil v historickom filme Never Forget. Nakoniec sa rozhodol, že nebude pokračovať v hereckej kariére. „Nechcel som už hrať. Chcel som však naďalej pracovať v zábavnom biznise, čo mi nevyšlo,“ povedal v jednom z rozhovorov. Detská hviezda neskôr vyštudovala akadémiu umení. V roku 2003 narukoval do amerického námorníctva. Neskôr, v roku 2005 námorné služby opustil.

A teraz to najdôležitejšie, čo je dnes s Alfom, nájdete na ďalšej strane.

Časť 1 / 2

Už ste čítali?

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…