Trnavský kraj spustil čakáreň na očkovanie pre obyvateľov s chronickými chorobami
TASR
TASR

Trnavský kraj spustil čakáreň na očkovanie pre obyvateľov s chronickými chorobami

Systém prihlasovania na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 pre ľudí s ťažkým zdravotným postihnutím alebo trpiacich na chronické ochorenia vo veku už od 18 rokov predstavil Trnavský samosprávny kraj.

Trnavský kraj spustil čakáreň na očkovanie pre obyvateľov s chronickými chorobami — Foto: cakarentt.sk

Trnava 30. marca (TASR) - Systém prihlasovania na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 pre ľudí s ťažkým zdravotným postihnutím alebo trpiacich na chronické ochorenia vo veku už od 18 rokov predstavil Trnavský samosprávny kraj (TTSK).

Záujemcov budú očkovať vakcínou od spoločnosti AstraZeneca v troch veľkokapacitných očkovacích centrách v Trnave, Skalici alebo v Dunajskej Strede, prvých už v sobotu 3. apríla. Informoval o tom predseda TTSK Jozef Viskupič.

Prihlásenie

Na očkovanie sa cez formulár cakarentt.sk môžu prihlásiť ľudia s ťažkým zdravotným postihnutím a osoby so závažnou alebo stredne závažnou chorobou, významne zvyšujúcou riziko ťažkého priebehu ochorenia COVID-19, ktorí nespĺňajú kritérium veku na prihlásenie sa do centrálnej čakárne. Príležitosť prihlásiť sa majú aj vybrané skupiny zamestnancov s vekom najmenej 50 rokov. Skupiny ľudí sú presne definované aktuálne platnou vyhláškou Ministerstva zdravotníctva SR.

„Teším sa, že sa nám podarilo spustiť vlastný prihlasovací systém pre týchto obyvateľov. Veľkou výhodou je, že ak sa do očkovacieho centra nedostavia osoby, ktoré boli zaregistrované cez centrálny objednávací systém alebo sa na očkovanie v daný deň prihlásilo menej ľudí, ako je dostupný počet vakcín, vieme reagovať a pozvať cez náš systém na očkovanie záujemcov z týchto rizikových skupín," uviedol Viskupič. Už teraz je v čakárni TTSK zaregistrovaných 500 ľudí.

Pre koho je určená?

Registrácia pre čakateľov - náhradníkov je určená iba pre osoby, ktoré nie sú registrované na stránke vakcinacia.nczisk.sk. V prípade registrácie na stránke cakarenTT.SK už nie je potrebné sa registrovať na stránke vakcinacia.nczisk.sk, kde prebieha prihlasovanie ľudí s vekom najmenej 50 rokov.

Doteraz bolo v troch veľkokapacitných očkovacích centrách v Trnave, Skalici a v Dunajskej Strede zaočkovaných viac ako 27 000 ľudí vakcínou od spoločnosti AstraZeneca. TTSK je pripravený pokračovať vo vysokom tempe očkovania a v závislosti od počtu dostupných vakcín je pripravený zriadiť očkovacie centrá aj v ďalších mestách.

Ak ste sa ocitli v psychicky náročnej životnej situácii vy alebo vaši blízki, prípadne pociťujete úzkosť, depresívne nálady a súčasná kríza spojená s tlakom sa pre vás stáva psychicky neúnosnou, vyhľadať pomoc nie je prejavom slabosti či zlyhania. Kontaktujte odborníkov z Ligy za duševné zdravie na bezplatnom telefónnom čísle 0800 800 566. Prípadne môžete využiť služby e-mailovej poradne s konkrétnym odborníkom. Viac sa dozviete na webe linkanezabudka.sk.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z TRNAVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…