Košice prostredníctvom call centra pomôžu s registráciou na očkovanie
TASR
TASR

Košice prostredníctvom call centra pomôžu s registráciou na očkovanie

S registráciou na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 pomôže mesto Košice prostredníctvom call centra.

Na snímke prvé veľkokapacitné krajské očkovacie centrum proti covidu v priestoroch Strednej odbornej školy na Ostrovského 1 v Košiciach. — Foto: TASR/František Iván

Košice 30. marca (TASR) – S registráciou na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 pomôže mesto Košice prostredníctvom call centra. Táto služba je určená najmä pre tých obyvateľov mesta, ktorí majú ťažkosti s registráciou v online formulári alebo nemajú pripojenie na internet. Mesto chce pomôcť aj tým, ktorí nevlastnia mobilný telefón. Informuje o tom magistrát na svojej webovej stránke.

Špeciálne vyškolení operátori call centra budú na linke 055/64 19 100 k dispozícii každý deň vrátane víkendov medzi 8.00 a 14.00 h. Záujemcovia o očkovanie, ktorí sa naň obrátia, by si mali vopred pripraviť osobné údaje potrebné na vyplnenie registračného formulára.

Ako to prebehne?

Na začiatku hovoru budú vyzvaní na poskytnutie súhlasu s ich spracovaním. Operátori sa následne budú pýtať na meno a priezvisko prihlasovanej osoby, rodné číslo, názov zdravotnej poisťovne, adresu bydliska a kontaktné telefónne číslo alebo e-mailovú adresu.

„Ak senior alebo iná osoba nevlastní mobilný telefón alebo e-mail, môže uviesť aj telefónne číslo niektorého zo svojich rodinných príslušníkov a e-mail suseda alebo známeho, ktorému dôveruje,“ uvádza.

Miesto a typ vakcíny ovplyvniť nevedia

Po zaregistrovaní do čakárne na očkovanie bude každému automaticky pridelený termín. Prostredníctvom elektronického systému sa ho majú dozvedieť najneskôr dva dni vopred. Mesto pripomína, že dátum, miesto očkovania či typ ponúknutej vakcíny nevie ovplyvniť.

Upozorňuje tiež, že operátori call centra mesta budú poskytovať najmä technickú podporu a ďalšie otázky v oblasti zdravotného stavu či odbornej pomoci poskytnú záujemcom ich obvodní lekári.

Ďalšie informácie

Mesto zároveň prostredníctvom vlastných sociálnych pracovníkov bude individuálne pomáhať aj záujemcom z marginalizovaných skupín, ako aj sociálne a zdravotne odkázaným ľuďom, ktorí nevlastnia mobilný telefón a nedokážu tak z čakárne na očkovanie prijať ani SMS o termíne očkovania.

Informácie o možnostiach vakcinácie či ďalšie aktuality súvisiace s pandémiou nového koronavírusu sú zverejnené aj na webovej stránke korona.kosice.sk. K dispozícii je aj e-mailová adresa pomoc@kosice.sk.

Ak ste sa ocitli v psychicky náročnej životnej situácii vy alebo vaši blízki, prípadne pociťujete úzkosť, depresívne nálady a súčasná kríza spojená s tlakom sa pre vás stáva psychicky neúnosnou, vyhľadať pomoc nie je prejavom slabosti či zlyhania. Kontaktujte odborníkov z Ligy za duševné zdravie na bezplatnom telefónnom čísle 0800 800 566. Prípadne môžete využiť služby e-mailovej poradne s konkrétnym odborníkom. Viac sa dozviete na webe linkanezabudka.sk.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z KOŠICKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…