Druhá etapa schémy pre cestovný ruch bude vyhlásená v najbližších dňoch
TASR
TASR

Druhá etapa schémy pre cestovný ruch bude vyhlásená v najbližších dňoch

Odštartovanie ďalšej etapy schémy pomoci pre gastro a cestovný ruch si vyžaduje niekoľko dní.

Na snímke minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal počas tlačovej konferencie k ďalšej pomoci pre gastro a cestovný ruch. — Foto: TASR/Jaroslav Novák

Bratislava 12. apríla (TASR) – Odštartovanie ďalšej etapy schémy pomoci pre gastro a cestovný ruch si vyžaduje niekoľko dní. Výzva je už pripravená, Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR začalo na technickom spustení a testovaní pracovať okamžite po schválení finančného balíka. Pre TASR to uviedol hovorca rezortu dopravy Ivan Rudolf.

Vláda prednedávnom schválila požiadavku MDV na zvýšenie financií určených na pomoc gastroprevádzkam a ďalším podnikateľom v sektore cestovného ruchu o 120 miliónov eur. Druhá etapa schémy „de minimis“ by tak mala byť vyhlásená v najbližších dňoch.

„Keďže momentálne prebieha nevyhnutné testovanie rozšírenej schémy pomoci na portáli slovensko.sk, dočasne nebude možné podávať žiadosti za obdobie prvej etapy,“ informuje MDV na svojej webovej stránke.

Zároveň však ubezpečuje, že do niekoľkých dní budú môcť podnikatelia v cestovnom ruchu podávať žiadosti za celé obdobie uplynulých 12 mesiacov. Veľká schéma pomoci je súčasne na posúdení v Bruseli. Rudolf uistil, že odtiaľ majú pozitívne ohlasy a očakávajú jej schválenie.

„Dobrou správou je, že Európska komisia zdvihla limit pomoci z troch na 10 miliónov eur na prevádzku. Po schválení Európskou komisiou a zvýšení prostriedkov do schémy pomoci sme pripravení spustiť aj veľkú schému pomoci,“ ozrejmil hovorca MDV. Táto pomoc bude slúžiť pre podniky, ktoré vyčerpajú aktuálne platnú pomoc de minimis, teda prekročia 200 000 eur.

Ak ste sa ocitli v psychicky náročnej životnej situácii vy alebo vaši blízki, prípadne pociťujete úzkosť, depresívne nálady a súčasná kríza spojená s tlakom sa pre vás stáva psychicky neúnosnou, vyhľadať pomoc nie je prejavom slabosti či zlyhania. Kontaktujte odborníkov z Ligy za duševné zdravie na bezplatnom telefónnom čísle 0800 800 566. Prípadne môžete využiť služby e-mailovej poradne s konkrétnym odborníkom. Viac sa dozviete na webe linkanezabudka.sk.

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…