Tvrdili, že nebude žiť dlhšie ako rok a pol. Aj napriek zriedkavej poruche sa mu podaril obrovský úspech
Alexandra Valková
Alexandra Valková

Tvrdili, že nebude žiť dlhšie ako rok a pol. Aj napriek zriedkavej poruche sa mu podaril obrovský úspech

Vďaka viere, húževnatosti a odhodlaniu úspešne dokončil strednú školu. 

Braden West — Foto: Facebook Michele Eddings Linn, Cheri West

OWENSBORO 13. júna - Tínedžer z Owensboro v Kentucky sa narodil so zriedkavou genetickou poruchou a lekári tvrdili, že sa nedožije viac ako 18 mesiacov. Vďaka húževnatosti, viere a odhodlaniu však úspešne dokončil strednú školu. 

„Mojím mottom je menej starostí, viac modlitby a zdá sa, že mi to vždy pomôže,“ povedal Braden West pre Epoch Times. „Hovorím si, že s vierou dokážem všetko!“ 18- ročný Braden oslávil 6. júna promócie na strednej škole Apollo. „Bol to perfektný deň,“ povedal Braden a dodal, že najlepšie bolo stráviť posledný deň so spolužiakmi, ktorých pozná ešte z materskej školy.

Foto: Facebook Cheri West

Oslava ako sa patrí 

Na oslavu toho, že Braden dosiahol tento veľký míľnik, pre neho rodičia zorganizovali obrovské prekvapenie. Braden priletel vrtuľníkom a pristál uprostred živého koncertu, na ktorom vystúpil jeden z jeho obľúbených začínajúcich umelcov country hudby, Cam Thompson.

Nebolo to jednoduché 

Bradenova mama Cheri pripustila, že si kedysi nebola istá, či dôjde k promócii jej syna. Dnes je hrdá mama v úžase z toho, ako jej syn tvrdo pracoval a dokázal niečo, čím dokonca vyvrátil reči a diagnózy lekárov. 

Foto: Facebook Cheri West

„Sledovať, ako sa z neho stáva tento úžasný mladý muž, bolo emotívne, ale napriek tomu som taká hrdá,“ povedala pre The Epoch Times. „Keď som ho videla, ako kráčal uličkou a išiel si po diplom, vrátili sa mi späť všetky emócie z prvých pár mesiacov jeho života. Myslela som na to, ako nám hovorili, že nebude schopný držať ceruzku, hovoriť, vidieť, ani počuť. A dnes sme tu.“

Netušila, že bude chorý 

Braden sa narodil so zriedkavým kraniofaciálnym ochorením, Pfeifferovým syndrómom typu 2, ktorý sa vyznačuje malformáciami lebky a nedostatočne vyvinutým mozgom. Cheri sa o diagnóze svojho dieťaťa dozvedela dva týždne pred jeho narodením.

Foto: Facebook Michele Eddings Linn

Keď sa však Braden narodil, Cheri okamžite vedela, že pre svoje dieťa urobí všetko. Keď Bradenovo zdravie upadlo, stala sa Michele Eddings Linn jeho zdravotnou sestrou v hospicovej starostlivosti. Títo dvaja mali medzi sebou okamžité spojenie. 

Ako zázrakom sa Braden stal prvým pacientom s týmto syndrómom, ktorého mohla Linn prepustiť z hospicovej starostlivosti.

Foto: Facebook Michele Eddings Linn

Odvtedy podstúpil 33 operácií. S Linn sú si tak blízki, že ju Braden dokonca požiadal, aby mu urobila fotografie z vyššieho ročníka, a ona šťastne súhlasila.

„Pred 17 rokmi som plakala, pretože som si myslela, že sa jeho čas na Zemi končí, a teraz plačem, pretože absolvoval strednú školu a jeho život sa práve začína,“ napísala Linn v príspevku na Facebooku.

Ambície aj po promóciách 

Bradenovou ambíciou je kvalifikovať sa ako pilot alebo stať sa členom Národnej gardy. Okrem toho dúfa, že jeho cesta môže inšpirovať ostatných, aby sa držali viery a dosiahli všetko, po čom túžia. 

Foto: Facebook Cheri West

„Mám v pláne cestovať po USA a rozprávať svoj príbeh ostatným, aby som sa mohol podeliť o to, aký dobrý bol na mňa Boh v mojom živote,“ povedal pre The Epoch Times.

Ostatným, ktorí čelia nepriazni osudu, Cheri radí: „Nikdy sa nevzdávajte. Bez ohľadu na to, ako ťažké je vystúpiť na horu, pokračujte v stúpaní, pretože výhľad na vrchol je úžasný!“

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…