Ťarabáčovci a Modré z duba
Ťarabáčovci
Ťarabáčovci

Ťarabáčovci a Modré z duba

U Ťarabáčovcov je najobľúbenejším televíznym programom snová relácia Modré z duba. Jedného dňa sa im naskytne šanca v programe účinkovať. Ako dopadne ich vysnívaná účasť v televíznej šou?

"V dnešnom vydaní našej snovej relácie Modré z duba uvidíte príbeh vdovca s dvanástimi deťmi, ktorým miestny žobrák vysníval nové bývanie. Ďalej príde na rad chlapček chorý na rakovinu, ktorému sa splní sen jeho mamičky a pozrie sa do Jeruzalema. A na záver vaša duša pookreje pri príbehu jednookého dalmatínca, ktorý sa po rokoch zvíta so svojou láskou dobermankou a ich štencami".

Gusto sa akurát vrátil z večernej prednášky, keď celá jeho rodina bola so záujmom nalepená na obrazovke, kde práve začínala show Vila Rozčarila. V skutočnosti so záujmom pozerala len Gustova mama Anna a sestra Dorota. Otec Ladislav, ktorý sa tešil na Ligu majstrov, sa musel prispôsobiť.

Popri celotýždňovom výpadku internetu sa Gusto s nevôľou pridal k rozcitlivenej rodine. V momente, keď sa Vilo Rozčaril spýtal polosirelého 5-ročného dievčatka "Plakala si veľmi, keď ti zomrela mamička?" to už nevydržal a spýtal sa svojej rodiny: "Ako to môžete pozerať?".

Matka Anna nahodila prísny pohľad a pedagogickými dôrazom sa snažila svojho syna uzemniť. "Dnes už žiadna televízna relácia za veľa nestojí. To nie je ako za komunistov. Ale tuto sa aspoň ľuďom pomôže". V momente, keď pani Anna dopovedala svoju vetu to už 5-ročné dievčatko na obrazovke nevydržalo a po nápore Vilových citlivých otázok sa rozplakalo. Gustova sestra Dorota takisto so slzami v očiach dodala: "Áno, pomôžu im. Vilo je anjel!".

Na druhý deň sa však noviny venovali prípadu chlapčeka s rakovinou. Ten zomrel pár dní po nakrúcaní v Jeruzaleme, avšak TV Majzéna sa neštítila jeho príbeh napriek tomu odvysielať. To už bolo veľa aj na pani Annu a reláciu rázne odsúdila s tým, že už ju nikdy nezhliadne. Gusto sa potešil, že jeho matka konečne dostala rozum a v kútiku duše začal dúfať, že stredy budú patriť už príjemnejším programom, napríklad aj tej Lige majstrov.

Po asi mesiaci zazvonil u Ťarabáčovcov telefón, ktorý samozrejme zodvihla pani Anna. Po krátkom telefonáte sa s úsmevom na tvári vrátila do obývačky, aby zvestovala zostatku rodiny radostnú správu. "Volali z Majzény, produkcia Modrého z duba! Vraj budú natáčať ďalšie vydanie a chcú sa predtým s nami stretnúť!". Rodina na ňu nechápavo pozerala. "Určite nám niekto niečo vysníval. Priznajte sa, kto to bol?". Avšak nikto nejavil ani náznaky toho, že je viac informovaný ako ten druhý.

"Ale veď keby nám niekto niečo vysníval, tak by nám nevolali dopredu", nesúhlasila Dorota, "veď tí ľudia sú vždy takí prekvapení, keď sa im v dverách zjaví Vilo".

"To je všetko iba nahraté!", krútila hlavou pani Anna, akoby to mala byť tá najsamozrejmejšia veta na svete.

Rodinka Ťarabáčovcov začala nahlas snívať, že čo všetko by im mohol Vilo splniť. Aj nespratný školáčik Matýsek sa už začal tešiť, že dostane na záver relácie novú playstation, vediac, že Vilo je k najmladšiemu členovi rodiny najštedrejší.

Krátko po večeri pri dverách Ťarabáčovcov zazvonil zvonček. Pani Anna sa podujala, že Vilka privíta práve ona. No po otvorení dverí tam nestál ani Vilo Rozčaril, ani pripravené kamery. "Dobrý deň, ja som Michal, produkčný Modrého z duba", predstavil sa pán v sivom roláku. "Vedeli by ste mi povedať, kde býva rodina Pajdušákovcov?", spýtal sa prekvapivo na rodinu bývajúcu o poschodie vyššie. "Dostali sme na nich tip, a chceli by sme ich prekvapiť, keď nebudú doma - diváci milujú prekvapenia," dodal produkčný Michal.

V tom to Gustovi docvaklo. Pani Pajdúšaková bola čerstvo rozvedená, keď ju jej bývalý manžel opustil kvôli mladšej priateľke a ona ostala sama s dvoma deťmi. Akoby nebolo toho málo, hneď po rozvode prišla o prácu a z rodiny sa stal sociálny prípad. Ideálny do tejto relácie.

Pani Anna zachovala pred produkčným dekórum a ochotne produkčného Michala poinformovala. Po jeho odchode sa však v byte Ťarabáčovcov spustil hnev a nadávky, ktoré neutíchali celý týždeň. Sklamanie bolo obrovské. Mesiac na to išiel príbeh Pajdušákovcov do vysielania. Pani Anna sa celý čas zaliečala, že sa na to pozerať nebude, Ladislav a Dorota svorne prikyvovali. Nakoniec pozerali všetci.

Pajdušákovci prišli na rad ako posledná, tretia rodina. V momente, keď pani Pajdušákova prišla na pódium za Vilom, sa pani Anna nezdržala. "Krava, čo si to obliekla, vyzerá v tom ako tekvica," hromžila. Po hodnotení jej outfitu dodala: "A že sa vôbec do takej blbej relácie trepala. Ja by som sa veru pred celým národom nestrápňovala!".

Gusto len pregúlil očami a v duchu si odfrkol, že nebude jeho spolužiakom na posmech. Matýsek v tom momente pochopil, že nedostane novú playstation a namosúrený odišiel do svojej izby. Otec Ladislav by si rád v spálni pozrel Ligu majstrov, ale radšej zostal v obývačke. Pre istotu.

Pokračovanie o týždeň...

Kto sú ŤARABÁČOVCI

Ťarabáčovci sú rodinka s typickými slovenskými stereotypmi, ktoré sú občas (a vlastne aj dosť často) smiešne.

 • picture

  Ladislav ŤARABÁČ

  46 rokov, hlava rodiny, otec troch detí, pracuje ako účtovník. Nemá zmysel pre humor, ale má rád krížovky a sudoku.

 • picture

  Anna ŤARABÁČOVÁ

  43 rokov, matka troch detí, pracuje ako učiteľka. Jej pedagogické sklony sa prejavujú aj v mimopracovnom živote. Nemá rada gramatické chyby, avšak má rada vyšívanie.

 • picture

  Gusto ŤARABÁČ

  21 rokov, syn Ladislava a Anny, vysokoškolský študent, najnormálnejší člen rodiny. Nevie splynúť s bláznami žijúcimi okolo neho, ale vie trafiť šibenicu futbalovej brány.

 • picture

  Dorota ŤARABÁČOVÁ

  17 rokov, atraktívna stredoškoláčka. Nemá rada učenie, ale má rada peniaze a pozornosť sympatických chlapcov.

 • picture

  Matej "Matýsek" ŤARABÁČ

  6 rokov, najmladší syn Ladislava a Anny. Čerstvý školák so suverénnym vystupovaním a riadne podrezaným jazykom. Nemá rád špenát, ale má rád kanadské žartíky. Veľmi dobre si rozumie s jeho dedkom Antonom.

 • picture

  Anton ŤARABÁČ

  68 rokov, otec Ladislava a dedko jeho troch detí. Rád rozpráva historky z mladosti, najmä tie z vojny (na ktorej nikdy nebol). Najviac času trávi so svojim vnukom Matýskom.

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…