Juniorská K4 získala na majstrovstvách Európy bronz
SITA
SITA

Juniorská K4 získala na majstrovstvách Európy bronz

Za víťaznou nemeckou posádkou zaostalo slovenské kvarteto o 1,606 s. Striebro patrí Španielom.

MONTEMOR 14. júla - Slovenský štvorkajak v zostave Marek Krajčovič, Gábor Jakubík, Matej Michálek a Viktor Demin si na mládežníckych majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike v portugalskom Montemore vybojoval v kategórii K4 mužov do 23 rokov na 1000 m bronzové medaily.

Za víťaznou nemeckou posádkou Florian Förster, Fabian Kux, Kostja Stroinski a Robert Gleinert zaostalo slovenské kvarteto o 1,606 s. Striebro patrí Španielom.

"Od začiatku sme si išli svoje tempo. Bolo to trošku silovejšie, strážili sme si vietor, ktorý fúkal z pravej strany. Držali sme sa vpredu, kontrolovali sme si Nemcov po pravej ruke. Tí zhruba 300 metrov pred cieľom neuveriteľne zrýchlili a nechali všetkých za sebou. Po očku som sledoval aj nakoniec druhých Španielov, boli vo štvrtej dráhe po našej ľavej ruke. Oni zvyknú od začiatku ísť naplno, jednoznačne išli na víťazstvo, ale na Nemcov napokon nestačili. Máme veľkú radosť, ako keby sme vyhrali, pretože konkurencia tu tento rok bola veľmi silná, väčšia ako na vlaňajšom šampionáte," cituje oficiálna internetová stránka Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky "háčika" lode ešte len 19-ročného Marka Krajčoviča.

Preňho je tento šampionát akousi generálkou na vystúpenie v K4 na Hrách XXX. olympiády v Londýne, kde bude najmladším mužským členom celej slovenskej výpravy.

Slováci v závere zviedli nádherný duel o bronzové medaily s ruskou loďou. Nakoniec ich zdolali v tesnom súboji o 44 tisícin sekundy (0,044).

"Od začiatku som cítil, že náš výkon je lepší ako v rozjazde. Mali sme výborný štart, dobré tempo sme si udržali po celý čas a záver bol vynikajúci. V posledných tridsiatich metroch sme sa dostali pred Rusov. Tretie miesto je skvelé, pretože konkurencia bola silnejšia ako vlani. Bolo tu veľa dobrých posádok a každá mohla myslieť na medailu," pridal svoj postreh Matej Michálek.

Radosť z medailového umiestnenia neskrývali ani ďalší členovia posádky štvorkajaka.

"Štart mávame zvyčajne dobrý a aj teraz sa nám podaril podľa predstáv, ale dlho som netušil, ako na tom vlastne sme. Vnímal som len Nemcov, ktorí išli skvele v krajnej prvej dráhe po našej pravej ruke. Bronz nás mimoriadne teší," uzavrel mozaiku vyjadrení Gábor Jakubík, ktorého ešte v nedeľu popoludní spolu s Krajčovičom čaká finálové vystúpenie v K2 na 500 m. Do boja o medaily postúpili z prvého miesta v rozjazde.

Už ste čítali?

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…