Slováci hodnotia naše vystúpenie na OH: Každá medaila má iný príbeh, niektorí očakávania nesplnili
TASR
TASR

Slováci hodnotia naše vystúpenie na OH: Každá medaila má iný príbeh, niektorí očakávania nesplnili

Slovenský tím získal na olympiáde v Tokiu štyri cenné kovy rovnako ako pred piatimi rokmi v Riu.

— Foto: TASR

Bratislava - Slovenský tím získal na olympiáde v Tokiu štyri cenné kovy rovnako ako pred piatimi rokmi v Riu de Janeiro. K tomuto číslu sa prepracoval, hoci mal o desať členov menšiu výpravu - 41 športovcov.

Zlato, dve striebra a bronz

Zlatú medailu vybojovala strelkyňa Zuzana Rehák Štefečeková, striebro získali vodný slalomár Jakub Grigar v disciplíne K1 a Rory Sabbatini v golfe a bronz pridali v predposledný súťažný deň rýchlostní kanoisti v K4 na 500 metrov.

"Za každým jedným športovcom, ktorý dosiahol úspech v podobe medaily, je krásny príbeh. Zuzana Rehák Štefečeková získala nielen zlato, ale dosiahla aj na rekord, ktorý nemôže byť prekonaný, iba vyrovnaný. Jakub Grigar je stále mladý a perspektívny športovec, striebro získal možno v najťažšej disciplíne. Od štvorkajaku sme medailu očakávali, ale musel veľmi bojovať, aby svoj cieľ dosiahol. Nakoniec som si nechal Roryho Sabbatiniho. U neho sa dokonale ukázalo, aký je šport krásny. Sám už neveril, že sa podarí získať medailu, ale bojoval do poslednej chvíľky a odmenou mu bol rekord ihriska a olympijský rekord," zhrnul najväčšie športové úspechy v Tokiu prezident Slovenského a športového výboru Anton Siekel (SOŠV) počas záverečného ceremoniálu na Olympijskom festivale v Šamoríne.

Slováci na OH:

Zlatú medailu vybojovala strelkyňa Zuzana Rehák Štefečeková, striebro získali vodný slalomár Jakub Grigar v disciplíne K1 a Rory Sabbatini v golfe a bronz pridali v predposledný súťažný deň rýchlostní kanoisti v K4 na 500 metrov.

Nie všetci splnili očakávania

Šéf slovenských olympionikov si uvedomuje, že nie všetci slovenskí reprezentanti splnili očakávania. Pripomenul však, že každého slovenského reprezentanta treba posudzovať individuálne. "Sami športovci mali v niektorých disciplínach vyššie ambície. Hodnotenie ich vystúpenia sa nedá zosumarizovať jednoducho, chce to čas. Pre mňa bolo sympatické, že nehľadali výhovorky a aj keď im to nevyšlo, nevyplakávali a pozerali sa ďalej do budúcnosti."

Najväčší športový sviatok bude netradične už o tri roky a pre slovenské športové hnutie bude náročné zopakovať, či vylepšiť medailovú bilanciu z Tokia pri klesajúcom počte vrcholových športovcov na Slovensku. "Medailisti a úspešnejší športovci vyrastajú v konkurenčnom prostredí. Pre trénerské tímy a športové zväzy bude Paríž 2024 veľkou výzvou, aby prichádzala nová generácia, ktorá je schopná bojovať so skúsenejšími tak, ako sa to darí v kanoistike, strelectve, či atletike," priznal Siekel.

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…