Zverejnili, kto by mal zabojovať o olympijskú kvalifikáciu. Šatan chce zaplniť väčšinu štadióna
TASR
TASR

Zverejnili, kto by mal zabojovať o olympijskú kvalifikáciu. Šatan chce zaplniť väčšinu štadióna

Na zozname je 15 hráčov z posledného svetového šampionátu. 

— Foto: TASR - Jaroslav Novák

Bratislava - Najskúsenejšími hokejistami v nominácii na olympijskú kvalifikáciu (26. až 29. augusta) v Bratislave sú Marek Ďaloga a Libor Hudáček. Hlavný tréner Craig Ramsay zaradil do nominácie aj trio mladíkov Samuela Kňažka, Šimona Nemca a Juraja Slafkovského, ktorí sa premiérovo predstavili na májových majstrovstvách sveta v Rige.

Menoslov hráčov zverejnilo vedenie národného tímu v pondelok. Sú na ňom traja brankári, deväť obrancov a trinásť útočníkov. Ďaloga má na konte 109 štartov a Libor Hudáček 101. Trio mladíkov sa premiérovo predstavilo na májových MS v Rige. Dovedna je na zozname až pätnásť hráčov z uplynulého svetového šampionátu.

Slovenská hokejová reprezentácia sa v príprave na finálový turnaj olympijskej kvalifikácie stretla v pondelok vo Zvolene, avšak v oklieštenom zložení. Chýbal aj tréner Craig Ramsay, ktorý sa k reprezentácii pripojí v druhej fáze prípravy na podujatie v nedeľu, na Slovensku pricestuje v stredu večer. Potvrdil to vo Zvolene prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan: "Craig Ramsay už mal na Slovensku byť, ale musel absolvovať ešte nejaké vyšetrenia, odlet sa o pár dní posunul. Až v nedeľu sa teda pripojí k národnému tímu, doposiaľ trénujú vo Zvolene iba hráči, ktorí sa pripravujú na Slovensku individuálne. Preto sme pripravili pre nich neoficiálny kemp."

Príprava slovenskej hokejovej reprezentácie bude mať od nedele 22. augusta "bublinový" charakter. Na samotnom turnaji odohrajú Slováci v rámci kvalifikačnej D-skupiny tri zápasy od štvrtka 26. augusta do nedele 29. augusta. Prvý vo štvrtok od 19.15 proti Rakúsku, druhý o deň neskôr v rovnakom čase proti Poľsku. Záverečný súboj zohrajú zverenci trénera Ramsayho v nedeľu od 17.30 proti Bielorusku. Na zimné olympijské hry do Pekingu 2022 postúpi iba víťaz bratislavského turnaja. "Tento olympijský turnaj bude jedným z najvýznamnejších podujatí na Slovensku v tomto roku. Rozhodli sme sa, že pri organizácii pôjdeme vzhľadom na pandemické opatrenia v režime OTP, čo by znamenalo, že by sme mohli v zelenom okrese naplniť 75 percent kapacity bratislavského zimného štadióna," dodal Šatan.

Nominácia na finálový turnaj olympijskej kvalifikácie v Bratislave:

BRANKÁRI

Adam Húska (Hartford Wolf Pack), Branislav Konrád (HC Olomouc), Patrik Rybár (Dinamo Minsk)

OBRANCOVIA

Peter Čerešňák (HC Plzeň), Marek Ďaloga, (HC Kometa Brno), Martin Fehérváry (Washington Capitals), Martin Gernát (HC Lausanne), Mário Grman (HPK Hämmenlina), Christián Jaroš (New Jersey Devils), Samuel Kňažko (TPS Turku), Martin Marinčin (HC Oceláři Třinec), Šimon Nemec (HK Nitra)

ÚTOČNÍCI

Peter Cehlárik (Avangard Omsk), Marko Daňo (bez klubu), Dávid Gríger (Bílí Tygři Liberec), Marek Hrivík (Torpedo Nižnij Novgorod), Libor Hudáček (Neftechimik Nižnekamsk), Tomáš Jurčo (bez klubu), Miloš Kelemen (BK Mladá Boleslav), Róbert Lantoši (Rögle BK), Kristián Pospíšil (Lukko Rauma), Miloš Roman (HC Oceláři Třinec), Adam Ružička (Calgary Flames), Juraj Slafkovský (TPS Turku), Marián Studenič (New Jersey Devils)

NÁHRADNÍCI

Brankár: Tomáš Tomek (Kometa Brno). Obrancovia: Martin Bučko (Dynamo Pardubice), Daniel Gachulinec (Slovan Bratislava). Útočníci: Martin Faško-Rudáš (Bílí Tygři Liberec), Adrián Holešinský (HK Nitra) a Adam Liška (Severstaľ Čerepovec)

REALIZAČNÝ TÍM

Hlavný tréner: Craig Ramsay

Asistent trénera: Ján Pardavý

Asistent trénera: Andrej Podkonický

Tréner brankárov: Ján Lašák

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…