Prečo sa oplatí sadnúť na bicykel?
Inzercia
Inzercia

Prečo sa oplatí sadnúť na bicykel?

Aj vy patríte k tým, ktorí radi spoznávajú  svet na dvoch kolesách? Jazda na bicykli je príjemná a nenáročná, no maximálne posilňuje zdravie a zvyšuje kondíciu. Podporuje imunitu a dodáva silu lepšie zvládať sezónne infekcie. 

ilustračné foto — Foto: dreamstime.com

Bicykel dobre poslúži nielen na zábavu, ale aj na prepravu, za ktorú netreba platiť. Keď sa rozhodnete chodiť na bicykli do práce, nemusíte míňať peniaze za cestovné v mestských hromadných prostriedkoch, či za palivo do auta. A navyše, bicyklovanie je pohyb, ktorý prospieva nielen svalom a kĺbom, ale aj mozgu, pľúcam a srdcu. Štatistiky tvrdia, že už okolo tridsať kilometrov týždenne prejdených na bicykli, znižuje riziko koronárnej nedostatočnosti srdca o 50 %. A ďalšou dobrou správou je, že bicyklovanie vyvetrá hlavu, odbúra stres a prispeje k dobrej nálade.  

Výlety do prírody

Pokiaľ sa radi bicyklujete v prírode, zrejme vlastníte horský bicykel, ktorý je oproti iným typom pevnejší a robustnejší. Horský bicykel pánsky aj dámsky má masívnejší rám, hrubšie kolesá a širšie riadidlá. Reťaz na ňom sa prehadzuje samostatným zariadením. Horský bicykel je odpružený, má väčšiu brzdnú silu a v nerovnom prírodnom teréne sa ľahšie ovláda. Pokiaľ patríte k náruživým cyklistom, zrejme preferujete bicykle s tachometrom. Tachometer na bicykel je výborným pomocníkom pre profesionálnych športovcov, aj rekreačných cyklistov. Sprostredkuje prehľad o tom, ako sa cyklistovi darí plniť plány a posúvať svoje športové výkony. Moderné cyklopočítače sledujú nielen aktuálnu rýchlosť, ale aj priemernú a maximálnu rýchlosť, tiež celkový počet najazdených kilometrov. Cyklistické počítače sú vybavené stopkami a športovca informujú aj o momentálnej teplote vzduchu či o množstve spálených kalórií. A ich bežnou súčasťou je tiež ukazovateľ dátumu a presného času. 

Vhodné športové oblečenie

Oblečenie na bicykel má cyklistovi zabezpečiť pohodlie v každom počasí a udržať telo v komfortnej teplote. Na bicykel je najmä v letných mesiacoch vhodné vzdušné a chladivé oblečenie. Odevy z viskózy sú veľmi príjemné a maximálne jemné. Viskóza je alternatíva hodvábu - je hebká, ľahká a vzdušná. Výrobný proces viskózy spočíva v rozklade prírodnej celulózy, pri ktorej sa nepoužívajú žiadne chemikálie. Jedná sa o etickú náhradu hodvábu pre ľudí s ekologickým cítením. Tento materiál je totiž biologicky rozložiteľný za pár týždňov. A navyše, odevy z viskózy majú aj dobrú absorpčnú schopnosť, preto sú na športovanie vhodné. Na dlhšie cyklistické výlety si však nezabudnite so sebou zobrať aj náhradné oblečenie a pokrývku hlavy. Samozrejmosťou je kvalitná športová obuv.        

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…