Pivovar Šariš opäť pomôže Prešovskému kraju: Spúšťa 18. ročník grantového programu Šariš ľuďom
Inzercia
Inzercia

Pivovar Šariš opäť pomôže Prešovskému kraju: Spúšťa 18. ročník grantového programu Šariš ľuďom

Grantový program Šariš ľuďom je súčasťou rozvoja Prešovského kraja už 18-ty rok.

Veľký Šariš – Variť dokonalé pivo a pomáhať svojmu regiónu rásť – to patrí k najväčším prioritám Pivovaru Šariš. Inak tomu nie je ani v tomto roku, kedy opäť prichádza so svojím grantovým programom Šariš ľuďom. Znova podporí projekty zamerané na zveľadenie prírodného dedičstva či zachovanie významných miest a tradícií.  Mimovládne organizácie sa o časť z celkovej sumy 16-tisíc eur môžu uchádzať do 17. septembra 2021. O tom, kto získa špeciálnu prémiu, budú znova rozhodovať ľudia vo verejnom hlasovaní.

Grantový program Šariš ľuďom je súčasťou rozvoja Prešovského kraja už 18-ty rok. Svoju podporuje smeruje pre udržateľné projekty orientované na životné prostredie a so zameraním na podporu a zachovanie významných miest a tradícií, ktoré posilnia potenciál regiónu „O pár dní zavŕšime ďalšiu fázu modernizácie sladovne. Do našej výroby významne investujeme, aby sme čo najviac minimalizovali dopady nášho podnikania na prírodu. Uvedomujeme si, že okrem ľudí je práve prírodné bohatstvo tým najvzácnejším, čo máme. Práve preto chceme podporiť organizácie, ktoré zmýšľajú rovnako a ich projekty sú na prospech nielen ľudí, ale aj prírody,“  vysvetľuje Grzegorz Komora, manažér závodu, Pivovar Šariš.

O podporu v grantovom programe Šariš ľuďom sa môžu mimovládne neziskové organizácie, uchádzať odteraz až do 17. septembra 2021. Každý zo žiadateľov o grant môže predložiť projekt, na ktorý môže získať finančnú čiastku z celkového balíka 16-tisíc eur. V súlade s novou stratégiou udržateľnosti do roku 2030 sa Pivovar Šariš  zameria na udržateľné projekty, ktoré rešpektujú prírodu a rozvíjajú kultúrne dedičstvo.

Víťazné projekty vyberie grantová komisia programu Šariš ľuďom zložená zo zástupcov šarišského pivovaru, členov správnej rady Komunitnej nadácie Veľký Šariš a miestnych odborníkov pre regionálny rozvoj. Zverejnené budú na konci októbra. „Grantový program Šariš ľuďom je pevnou súčasťou rozvoja regiónu. Vďaka nemu pomáhame uchovávať nielen dedičstvo našich predkov, ale tiež približujeme ľuďom krásy našej prírody. Sme radi, že máme po boku silného partnera, ktorému záleží na tom, aby región stále napredoval,“ uvádza Štefánia Lenzová, správkyňa Komunitnej nadácie Veľký Šariš.

Pivovarníci chcú opäť zapojiť do hlasovania aj všetkých Slovákov. Vybrané projekty budú môcť vo verejnom hlasovaní súťažiť o  bonusovú sumu tisíc eur. „Tak, ako je značka Šariš pivom pre všetkých Slovákov, aj hlasovanie pri našom grantovom programe sme zverili do rúk ľuďom aj mimo regiónu. Prešovský kraj ponúka veľa možností pre miestnych obyvateľov, ale aj pre turistov – či už domácich alebo zahraničných. Veríme, že projekty majú potenciál osloviť čo najviac ľudí z celého Slovenska, nielen tých v regióne,“ hovorí Grzegorz Komora.

Hlasovanie verejnosti bude prebiehať na stránke www.dobrenoviny.sk.  Ľudia budú môcť za najzaujímavejší projekt hlasovať v priebehu novembra.

Podrobné informácie a formuláre k žiadostiam sú k dispozícii na adrese: www.sarisludom.sk, žiadatelia o príspevok môžu projekty podávať do 17. septembra 2021.

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…