Svetová topmodelka Hailey Bieberová nosí výnimočné šperky. Pochádzajú z dielne slovenskej dizajnérky
Simona Gálová
Simona Gálová

Svetová topmodelka Hailey Bieberová nosí výnimočné šperky. Pochádzajú z dielne slovenskej dizajnérky

Dizajnérka Zuzana Spustová začala šperky vyrábať pred siedmimi rokmi. Vďaka kreatívnej činnosti vyhrala boj s popôrodnou depresiou.

Hailey Bieber podporila slovenskú dizajnérku. Nakúpila od nej prstene z výnimočnej kolekcie. — Foto: Instagram - @justinbieber; @haileybieber

Modelka Hailey Bieberová vykúpila prstene z kolekcie Audace, za ktorou stojí slovenská dizajnérka, rodáčka z Košíc, Zuzana Spustova. „Bola takmer polnoc, keď som pracovala na rebrandingu v letnom dome a dostala objednávku od Hailey Bieberovej, ktorá si kúpila niekoľko kúskov prsteňov Audace. Začala som kričať, tancovať a zobudila som všetky tri deti a manžela,“ prezradila nadšená Spustová, ktorá posledných jedenásť rokov žije v Nórsku.

Audace je kolekciou ružových prsteňov, ktoré majú podľa dizajnérky posilniť sebavedomie mužov aj žien. Náklady na výroby sa pohybujú od 400 do viac ako 100-tisíc eur. Hailey Bieberová si podľa Minmote objednala prstene za viac ako 11-tisíc eur. Manželka svetoznámeho speváka Justina Biebera požiadala slovenskú dizajnérku aj o prstene z ďalšej kolekcie, ktoré nebudú z ružového zlata ale zo žltého.

Spustova je šťastná, že sa pred siedmimi rokmi počúvala svoju intuíciu, zanechala svoju prácu a vrhla sa na dizajnovanie šperkov. Práve kreativita ju v tej dobe pomohla dostať sa z popôrodnej depresie. „Nikdy nezabudnem, ako som 9-mesačného syna Johana umiestnila na sedadlo auta, ktoré som si požičala od svokry, ako som jazdila po Bratislave a hľadala zlatníka, ktorý by vyrobil prvý prototyp môjho náramku. Nikto v mojom okolí nechápal, o čo mi ide, ale niečo vo mne ma poháňalo vpred,“ spomínala na začiatky, keď vyrábala náramky iba pre deti.

Počas rokov praxe sa jej podarilo vytvoriť série šperkov, ktoré si získali svojich nových majiteľov vo svete aj na Slovensku. „Ty si proste pani! Ja to stále vravím. A mala som od teba šperky skôr ako Hejli. To sa mi tiež páči,“ napísala dizajnérke moderátorka Veronika Ostrihoňová. Zatiaľ čo prvú kolekciu inšpiroval jej druhorodený syn, novú kapitolu ovplyvnilo narodenie tretieho dieťaťa, dcéry Sakury. Nová kolekcia bude v odtieňoch žltej farby, ktorá podľa Spustovej nesie v sebe neistotu, zvedavosť a kreativitu, ktoré prichádzajú s novými začiatkami.

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…