Ruský politik zostal v šoku, volební oponenti mu ukradli meno aj výzor: Ešte nikdy som nič podobné nevidel
Dobré noviny
Dobré noviny

Ruský politik zostal v šoku, volební oponenti mu ukradli meno aj výzor: Ešte nikdy som nič podobné nevidel

Ešte nikdy nič podobné nevidel. Oponenti Borisa Višnevského si zmenili nielen meno, ale aj vzhľad, aby vo voľbách zmiatli voličov.

Pôvodný Boris sa na svojich dvojníkov mimoriadne podobá. — Foto: twitter.com@visboris

Zvláštne predvolebné spôsoby v Rusku dosiahli nevídaných rozmerov. Petrohradský politik a člen liberálnej strany Jabloko Boris Višnevský zistil, že jeho dvaja protikandidáti si nielen zmenili meno na Boris Višnevský, ale dokonca upravili svoj výzor tak, aby sa naňho podobali a pomýlili tak voličov, píše Guardian.

Nič podobné ešte nevidel

Volebné plagáty ukazujú niečo šokujúce – nachádzajú sa na nich traja muži s menom Boris Višnevský, ktorí sa na seba takmer dokonale podobajú. Všetci majú rovnaké ustupujúce šedivé vlasy, rovnako majú aj zostrihnuté brady. Jediný rozdiel medzi nimi je, že skutočný Boris má na fotke oblečenú kravatu. „Politický podvod,“ cituje politika Guardian. „Ešte nikdy som nič podobné nevidel.“

Problém s dvojníkmi na volebných listinách sa v Rusku opakuje už roky. Objavujú sa aj v aktuálnych voľbách do Dumy, a to najmä proti tým kandidátom, ktorí majú v prieskumoch vysokú podporu. Višnevského problém je však jedinečný – ešte sa totiž nestalo, že by si okrem mena zmenili kandidáti aj vzhľad.

Višnevský je presvedčený, že cieľom týchto ťahov je zmiasť voličov. Hlasy, ktoré by voliči pôvodne chceli dať jemu, by sa tak nevedomky mohli rozdeliť medzi troch. Voliči totiž môžu mať problém rozlíšiť, ktorý Višnevský je ten pravý.

„Pri každých voľbách si hovoríme, že sú to tie najšpinavšie voľby, aké kedy boli. Som si však istý, že to isté povieme aj v nasledujúcich voľbách,“ dodal politik.

Zadarmo sa takto určite nestrápňujú

Jeho dvaja oponenti si nechali narásť brady, dokonca sa špekuluje, že svoje fotky digitálne upravili, aby sa na Višnevského viac podobali. Vo svojej pôvodnej podobe totiž vyzerali úplne inak.

Jedným z oponentov je muž s niekdajším menom Viktor Bykov. Ten na fotografiách z minulosti ani trochu nepripomína svoju aktuálnu podobu. Vyzerá na nej omnoho mladšie, na hlave nemá plešinu, ale množstvo vlasov, a oholený je dohladka.

Druhým mužom s novým menom by mal podľa Guardianu byť Alexei Šmelev. O ňom je však informácií dostupných menej a nie je ani známe, ako vyzeral pred svojou „premenou“. Višnevský predpokladá, že jeho dvojníkov niekto zaplatil, aby mu skomplikoval zvolenie. Nemyslí si totiž, že by boli ochotní „sa takto strápniť zadarmo.“

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…