Mama desiatich detí bráni veľkú rodinu: Všetky sú milované, ako na ne môžete povedať niečo zlé?
Tímea Gurová
Tímea Gurová

Mama desiatich detí bráni veľkú rodinu: Všetky sú milované, ako na ne môžete povedať niečo zlé?

Žena hovorí o tom, ako s pribúdajúcimi deťmi rástli aj zlovestné komentáre od cudzích ľudí.

— Foto: Instagram: the.birchwood.crew

Už keď sa s manželom stretli po prvýkrát, rozprávali sa o tom, ako každý z nich túži mať veľkú rodinu a najradšej celý futbalový tím. V roku 2004 sa im narodilo prvé dievčatko. Milovali úplne všetko na tom, čo znamená byť rodičom. „Do roku 2010 sa k nám pridali ďalší tri deti a my sme si uvedomili, že sa nám začína plniť sen o veľkej rodine. Boli sme nadšení z toho, ako ich vychovávame, ako nám rastú,“ rozpráva svoj príbeh mama desiatich detí Kelly Yoder pre Lovewhatmatters.com.

Nikdy nečakala, že láska, ktorú svojim deťom dáva, sa stane tŕňom v oku mnohých hejterov. Stačil obrázok celej rodiny pred hradom Popolušky. Všetci žiarili šťastím. „Verím, že jedna z vašich dcér bude mať vyššie ciele ako len množenie a miesto toho si vyberie vzdelanie,“ objavil sa jeden z komentárov. Za ten čas sa už Kelly vyzbrojila hrošou kožou. Občas to však stále zabolí. Uznáva, že jej predstavy o tom, ako budú ľudia na veľkú rodinu reagovať, boli iné. Trošku naivné. „Moje všetky deti boli vždy milované a šťastné. Ako by na ne mohol niekto povedať niečo zlé?“ pýta sa.

Rodina zvládla všetko

A to tých detí ešte nebolo desať. S každým ďalším začínali pribúdať komentáre v štýle, že by už mali začať používať antikoncepciu. Na také reakcie nebola nikdy pripravená. Neznámi ľudia jej radili, aby sa zamerali na investície a prípadné núdzové riešenia v budúcnosti, keď to bude rodina potrebovať.

Nikto z nich pritom vôbec netušil, že to jej rodina už dávno má a rovnako aj oni myslia na nečakané situácie. V živote ňou skutočne otriasli len dve situácie. Strata ich štvrtého ešte nenarodeného dieťaťa a požiar ich rodinného domu. Aj teraz počuje krik svojich detí po úniku z horiaceho domu. Deti sa doteraz desia vždy, keď začujú alarm. Sedem mesiacov dokonca bývali v maringotkách, kým sa ich dom podarilo opraviť. Aj to boli situácie, ktoré ako rodina zvládli.

Byť mamou je ťažké

„Nezlomili nás. Priblížili nás ako rodinu a prinútili oceniť každý vzácny okamih života. Urobili nás silnejšími,“ vysvetľuje mama desiatich detí. Nikto z povrchne komentujúcich vôbec netušil, akými trápeniami si prešli. Čo všetko spoločne prežili a práve tá veľká rodina, ktorú súdia, si stále dokázala pomôcť a podporiť sa.

„Všetky svoje deti vychovávam rovnako, aby boli ku každému milujúce a láskavé. Rýchly pohľad na náš obrázok na Instagrame vôbec nehovorí o tom, kým sme,“ myslí si Kelly. Je presvedčená, že práve títo ľudia, ktorí sú nahnevaní a zlí, potrebujú veľa lásky. „Byť matkou je ťažké, ale byť mamou, ktorá musí neustále počúvať hrozné komentáre na svoje deti, je oveľa ťažšie. Vyberám si však láskavosť a to učím aj každé zo svojich desiatich detí,“ dodáva mama.        

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…