30 000 eur pre tých, ktorí chcú zlepšiť život vo svojej komunite
Inzercia
Inzercia

30 000 eur pre tých, ktorí chcú zlepšiť život vo svojej komunite

Projekt Nápad pre 3. generácie otvára grant už po šiestykrát. Aj tento rok podporí tie najzaujímavejšie projekty sumou spolu až 30 000 eur.

Projekty, ktoré pomôžu zlepšiť život práve vo vašej komunite môžete prihlásiť už od dnešného dňa. Cieľom grantu Poštovej banky je podporiť spoluprácu medzi deťmi, dospelými a seniormi a umožniť im v tomto náročnom období tráviť spolu viac času a zároveň si pomáhať a jeden od druhého sa učiť. Ak máte nápad, ktorí by pomohol zlepšiť život rôznym generáciám práve u vás doma, neváhajte ho prihlásiť do Nápadu pre 3. generácie a získať na jeho realizáciu finančnú pomoc.

Grant je otvorený pre každého

Či si fyzická osoba, občianske združenie alebo nadácia – každý má možnosť zažiadať o grant. Zameraniu projektu sa medze nekladú. Môže sa týkať zdravotníctva, sociálnej pomoci, vzdelávania, športu, zveľaďovania verejného priestoru, životného prostredia a iných tém. Jedno však budú mať spoločné všetky projekty a to je prepájanie rôznych generácií. Projekt je potrebné prihlásiť do 2. novembra 2021.

Až 2 500 eur na projekt

V rámci grantu Poštovej banky sa vyberú najlepšie projekty a rozdelí sa im spolu až 29-tisíc eur. Maximálna výška finančnej podpory na jeden projekt je 2 500 eur. Extra suma vo výške  1 000 eur je pripravená pre TOP projekt. O ňom môžete rozhodnúť aj vy. Zapojiť do hlasovania a podporiť projekt, ktorý sa páči najviac vám môžete od 2. do 10. decembra 2021. Bližšie informácie sú k dispozícii na www.pre3generacie.sk.

Pomáhame už šiesty rok

Za päť rokov podporila Poštová banka práve vďaka projektu grantovému programu Nápad pre 3 generácie už 92 projektov z rôznych kútov Slovenska sumou spolu 140 000 eur.

Vďaka grantu pribudlo len tento rok až 16 realizovaných projektov. Medzi inými aj Veselá klubovňa, kde sa stretávajú všetky generácie a okrem detského kútika je jej súčasťou aj priestor na kreatívne vyžitie či vylepšený športový areál. V obci Lúčky prostredníctvom projektu Včely pre každého pribudli nové včelie úle, včelstvá a nové včelárske náradie pre tých, ktorí sa rozhodli rozšíriť rady aktívnych včelárov. Poďme spolu do záhrady! realizovala ZŠ Petra Škrabáka z Dolného Kubína. Prírodné prostredie školskej záhrady bolo využité na zážitkové a bádateľské vyučovanie a tiež na tvorivé dielne, a to aj počas denného tábora a Letnej školy.

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…