Títo snúbenci začali žiť v minulosti. Odmietajú život v uponáhľanej dobe, šťastie našli v tridsiatych rokoch
Romana Mináriková
Romana Mináriková

Títo snúbenci začali žiť v minulosti. Odmietajú život v uponáhľanej dobe, šťastie našli v tridsiatych rokoch

Snúbenci žijú ako vystrihnutí z historického románu.

Pár žije ako v tridsiatych rokoch minulého storočia. — Foto: Instagram ladyadepha

Dvadsaťosemročná Ruth Shelleyová a jej o rok mladší partner Robert Oestmann sa vrátil späť v čase. Tridsiate roky minulého storočia milujú natoľko, že svoj život zmenili úplne od základov - začali žiť v minulosti. Mladý pár z britského grófstva West Midlands zdieľa vášeň pre históriu. Nielenže obaja nosia staromódny odev, na gramofóne počúvajú vojnovú hudbu a odmietajú vlastniť televízor, ale vyzdobili si aj svoj domček, aby zodpovedal ére tridsiatych rokov. Na záhrade im dokonca stojí veterán.

Predavač whisky a historička

Robert, ktorý sa živí predávaním whisky, je vášnivým kuchárom. Často experimentuje s receptami, ako inak, z minulosti. Jedným z Robertových obľúbených jedál je mäsový bochník „Depression Era“ z roku 1938.

Ruth je historička a do vintage štýlu sa zamilovala. Tvrdí, že tento štýl života má na ich vzťah priaznivý vplyv. Na svojich sociálnych sieťach vysvetľuje, že absencia väčšiny moderných technológií zabezpečila, že si viac užívajú silu prítomnosti.

Pre Daily Mail povedala: „Robert a ja sa takto obliekame stále, pretože sme do toho štýlu zamilovaní. Robert nosí predovšetkým oblek a plochú čiapku, zatiaľ čo ja môžem nosiť oblečenie od 30. do 40. rokov minulého storočia." Dodáva, že móde z 50. rokov sa vyhýba, pretože zahŕňa veľa nohavíc, ktoré sa jej príliš nepáčia. Nie je to však len o historickom šatníku, ale aj o celom životnom štýle. 

Ako z historického románu

Manželia sú fascinovaní históriou a na ulici ich často zastavujú ľudia: „Starší ľudia to milujú, pretože je to pre nich ako spomienka. Niekedy nás ľudia zastavia a požiadajú o fotografie, čo je úplne v poriadku, nevadí nám to."

Nikto z nich nevlastní televíziu a hudbu počúvajú výhradne na gramofóne. Ruth dodáva: „Vo voľnom čase čítame, rozprávame sa alebo Robert varí a ja pomáham. Máme niekoľko pôvodných kuchárskych kníh, ktoré sú zaujímavé z historického hľadiska. Často počúvame hudbu, chodíme na prechádzky alebo sa bicyklujeme na našich originálnych historických bicykloch. Niekedy tancujeme na hudbu zo štyridsiatych rokov minulého storočia."

Najradšej by zahodil aj telefón

Ak vás zaujíma, ako je možné, že vlastnia smartfóny a svoje životy zdieľajú na sociálnych sieťach, Ruth odpovedá, že im prídu užitočné na komunikáciu s ľuďmi. Jej snúbenec by však svoj telefón najradšej zahodil„Tento životný štýl pre nás funguje najlepšie a je prospešný pre náš vzťah. Funguje nám to, pretože žijeme prítomným okamihom, na rozdiel od toho, aby sme boli nalepení na Netflixe alebo na našich telefónoch."

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…