Táto žena sa neusmiala celých 40 rokov, aby sa vyhla vráskam na tvári. Vydržala to aj pri narodení dcéry
Simona Gálová
Simona Gálová

Táto žena sa neusmiala celých 40 rokov, aby sa vyhla vráskam na tvári. Vydržala to aj pri narodení dcéry

Psychológovia sa zhodujú na tom, že neusmievať sa kvôli pár vráskam na tvári nestojí za to. Smiech je podľa nich potrebný pre duševné zdravie každého človeka.

Tess Christianová. — Foto: Archív TCH

Za najväčší úspech považuje to, že sa neusmiala ani vtedy, keď sa jej v roku 1991 narodila dcéra. „Bola som ohromená radosťou, ale stále som necítila potrebu sa usmievať," priznala. Aj dermatologička Rebecca Baxtová uviedla, že na Tessinom prístupe, nech sa zdá akokoľvek bizarný, je trochu pravdy. „Niektoré vrásky skutočne vznikajú kvôli výrazom tváre a ak ich minimalizujeme, pravdepodobne sa znížia. Existujú však vrásky, ktoré sa vyskytujú v dôsledku starnutia tak či tak,“ vysvetlila pre Glamour dermatologička, ktorá dodala, že obmedzovanie úsmevov za hladkú pleť skutočne nestojí.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/photo?fbid=156624274740488&set=bc.AbrVIr-7wA2X5_VBSUJdhjnhOahyPou5JBoAmXwfaHmDU3qaDgpgOBRxdoQKjy0SjGz-03jiPE6LAckdDLdlZvBJbd6dvcfwq7MD0g398g1yevaJsI8rGl58rfyzRgRLIlLV1J_KPbkl9j7LmZH0l_SB&opaqueCursor=AbrK8C_T1vv9imoGEpCucMlmcYLvgF32-cJkX6As15Y-Y7ySBHCC2WxBEpRYM9CpCcdoDGaeAzNqbeqSiuj6GbodoGA9B8LU-DuMJ2roy_ztVlLUMlAFwEOidPKd-We0ODoKcLv-6QpWCacNbAP6DnDipWK-OTDfmQSngnH4sbZThSZTFpWsbN5gqaryveVnAofHwE8vpl4axCWvzWUcYERkvNAjzuhPrXb2lrbk8knUQpWbwjF67Kwng2ho-sGKhWZDG32V-aT8o1Qtfn6Auyf14BalhiUbh0YOZWgqGp_SgUASW4uru1vIYwhkyABwVnkI8dPPxxL1hf2TpmiO36BWjm2F0_lfr2FGMeyV0QoPXUEal8ehQpcYwnkCnAlichGS-fDhLut4DdzaL340G5zHt5NxHFe5n4qccREzSNx-4UT6UXh575nzwcEUrG_ae2roDxnG0SY9uXZ2K-KW0CTERk5rLiTETE6nLVgWmV9EvfD3eHKih4RZtIQtRbPL9m0UJlXDcqKtheLRAI6SIC3a0abzSxJz_2JVDkE6Qf6zmkMtWPQxnKmy5fnjBIZAq6tpmkcfSo92iXBVsNe6uqIp

Tess si však stojí za tým, že jej metóda funguje. „Nie je to tak, že by som bola nešťastná. Milujem život! Len necítim potrebu ukázať to tým, že budem chodiť s úškrnom na tvári,“ vysvetlila. Psychologička Amanda Hillsová však pre Daily Mail prezradila, že úsmev je kľúčový pre duševné zdravie človeka. „Keď sa usmievate, uvoľňujete endorfíny, známe ako hormóny šťastia, vďaka ktorým sa cítite dobre. A nie len to! Čím viac sa smejete, tým šťastnejší sa cítite, pretože hovoríte nervovým dráham vo vašom mozgu, že ste šťastní, aj keď v skutočnosti nemusíte byť,“ dodala.

Časť 2 / 2

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…