Petra Vlhová nedala súperkám šancu ani dnes. Úvod novej slalomovej sezóny vo fínskom Levi ovládla na plnej čiare

Petra Vlhová má víťazný double z fínskeho Levi v úvode novej slalomovej sezóny vo Svetovom pohári.

— Foto: TASR

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová opäť potešila fanúšikov. Vo fínskom stredisku Levi vyhrala aj nedeľný, druhý slalom novej sezóny Svetového pohára. Obrovskú spolufavoritku, Mikaelu Shiffrinovú z USA zdolala o 47 stotín sekundy. Tretia skončila Lena Dürrová z Nemecka, ktorá za favoritkou zaostala o 78 stotín sekundy. Všetky tri pretekárky teda obhájili umiestnenia zo sobotňajšieho závodu.

Vlhová vo fínskom stredisku vyhrala celkovo už päťkrát a štvrtýkrát za sebou„Milujem Levi, mám to tu veľmi rada. Bol to veľký boj, ale dokázala som to. Chcem sa poďakovať trénerovi, celému tímu i rodine, lebo bez nich by som to nedokázala. Som naozaj veľmi šťastná," uviedla šťastná obhajkyňa veľkého glóbusu tesne po pretekoch pre Eurosport.

Slovenka išla na rytmickej trati takmer bezchybne v oboch jazdách a tak ako v sobotu mala v prvom i druhom kole najlepšie časy. Po prvom kole viedla o osemnásť stotín pred americkou rivalkou Shiffrinovou, priebežne tretia bola Švajčiarka Michelle Gisinová (+0,36). Shiffrinovej druhé kolo veľmi nevyšlo, mala až šiesty najlepší čas, ale nestratila veľa a druhé miesto si uhájila. Postavenie na pódiu bolo rovnaké ako v sobotu, po nedeľných pretekoch mohla byť spokojná aj Martina Dubovská. Slovenská lyžiarka reprezentujúca Českú republiku dosiahla svoj najlepší výsledok v SP v kariére, skončila šiesta.

Po pretekoch mala Vlhová opäť milú povinnosť nakŕmiť soba a dať mu meno. Ide o tradíciu, ktorú pre víťazky vo fínskom Levi zaviedli v roku 2013. Petra Vlhová ich má na konte už päť. K Igorovi (po otcovi), Pepi (podľa mentálnej trénerky), Lujze (po svojej neteri) a prírastku zo včera, Michalovi (po priateľovi) pribudol dnes ďalší, ktorému však nestihla vybrať meno„Ešte neviem ako sa bude volať, musím sa rozhodnúť,“ neprezradila meno piateho člena stáda. „Možno spravím doma nejakú farmu,“ zavtipkovala na adresu svojich sobov skvelo naladená slovenská lyžiarka.

Pre Petru Vlhovú ide už o 22. triumf vo SP v kariére, na konte má spolu 47 pódiových umiestnení. Štrnásťkrát bola druhá a jedenásťkrát tretia. V Levi triumovala aj v roku 2017 a dvakrát vlani. V roku 2016 obsadila tretie miesto a v roku 2018 skončila druhá.

Na čele priebežného hodnotenia SP majú Vlhová so Shiffrinovou zhodne 260 bodov.

Čakáte pred Vianocami niečo príjemné v poštovej schránke? Máme…