Niečo nie je v poriadku? Konajte, tvrdí žena, ktorá pomohla zachrániť trojročného uneseného chlapca
Romana Mináriková
Romana Mináriková

Niečo nie je v poriadku? Konajte, tvrdí žena, ktorá pomohla zachrániť trojročného uneseného chlapca

Šťastná matka trojročného syna sa pozornej žene vrelo poďakovala.

Všetko dobre dopadlo. — Foto: Twitter @TBInvestigation / Facebook Amanda Leigh Ennis

Amanda Leigh Ennisová z amerického mesta Nashville zažila niečo, čo sa dá opísať ako najhoršia nočná mora každého rodiča. Po nezhodách s otcom jej syna sa dohodli na striedavej starostlivosti, no keď tradične doviezla svojho trojročného syna Noaha Clarea k otcovi, kde mal stráviť dohodnutý víkend, netušila, aká dráma sa v ich životoch odohrá.

Uvidím ešte niekedy svoje dieťa?

Otec malého Noaha, Jake Clare, sa rozhodol, že zoberie batoľa a utečie zo štátu. Po znepokojujúcom telefonáte od člena rodiny sa Amanda bála, že svojho malého chlapca už nikdy neuvidí. Amandin príbuzný v telefonáte povedal, že jej bývalý zmizol s Noahom a jeho sesternicou, 16-ročnou Amber. Amber stihla nechať odkaz, v ktorom sa uvádzalo, že „išli za dobrodružstvom“, no rodina netušila, kam majú namierené.

„Triasla som sa. Bola som naštvaná. Bola som zmätená. Bola som vydesená. Naozaj to urobil?" napísala vo svojom príspevku Amanda a pokračovala: „Možno nemá signál? Možno sa mu vybil telefón? Na všetky tieto otázky som si odpovedala klamstvami, no v skutočnosti som poznala pravdu. Uvidím ešte niekedy svoje dieťa?"

Po Noahovi vyhlásili pátranie a jeho rodina strávila nasledujúcich 13 dní v obrovskom strachu. Úrady hľadali široko ďaleko, no začínalo sa zdať, že Jake a deti zmizli úplne bez stopy. Našťastie ich po pár dňoch a stovky kilometrov od domova zbadala úplne cudzia osoba.

Počúvla svoj ženský inštinkt

Julia Boninová z americkej Kalifornie išla práve zaviesť svojho syna do školy, keď zrazu v blízkosti parku uvidela troch podozrivo sa správajúcich ľudí. Keďže na internete zaregistrovala pátranie, zacítila silný inštinkt, že je medzi nimi Noah, ten nezvestný chlapec, ktorého videla v správach. Napriek pochybnostiam zalarmovala políciu a čakala, čo sa bude diať. „Moje srdce búšilo. Mala som silný pocit, že sú to oni, no spochybňovala som svoj vlastný inštinkt,“ spomína si Julia.

Našťastie bol tento ženský inštinkt správny. Keď polícia skupinu dostihla, Noaha a Amber zobrali do bezpečia a Jakea vzali do väzby. Doma v Tennessee teraz čelí vážnym obvineniam. Hneď ako Amanda počula, že našli jej syna, naskočila do lietadla a odletela do Kalifornie. Podarilo sa jej stretnúť Juliu a poďakovať sa jej osobne za to, že sa nezľakla a pomohla priviesť jej syna naspäť domov.

„Anjel. Je to naša hrdinka,“ napísala Amanda na Facebooku. „Boh ju priviedol k Noahovi a je to tá najmilšia osoba, ktorá bude navždy spojená s našimi životmi. Dokázala nájsť Noaha vďaka VÁM všetkým! Sociálne siete sú úžasné."

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/amandaleigh19/posts/10221034666485417

Je dôležité ozvať sa, keď niečo nie je v poriadku

Nočná mora Amandy a jej synaNoaha sa skončila, keď sa opäť stretli v Kalifornii. Amanda povedala, že mať svojho milovaného syna Noaha opäť v náručí bol druhý najväčší moment v jej živote, hneď po dni, keď sa narodil.

Júliin hrdinský čin nám pripomína, aké dôležité je ozvať sa, ak vidíme, že niečo nie je v poriadku. Napriek tomu, že si nebola istá, že dieťa, ktoré videla, bol Noah, počúvala svoj vnútorný hlas, ktorý jej povedal, že niečo nie je v poriadku. Je skutočne hrdinkou, ktorú Noah v tej chvíli potreboval.

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…