Štúdium v zahraničí a cestovné poistenie – čo zvážiť?
Inzercia
Inzercia

Štúdium v zahraničí a cestovné poistenie – čo zvážiť?

Štúdium v zahraničí je mimoriadne lákavé a môže vám otvoriť nové možnosti. Vzdelanie je predsa základ úspechu.

Ilustračná fotografia. — Foto: ViDI Studio / Shutterstock.com

Aj pobyt v zahraničí, či už študijný alebo pracovný, vám preto určite prinesie nielen zdokonalenie sa v cudzom jazyku, ale aj nové skúsenosti a zaistí ľahšiu cestu k úspechu. Aby vám po takomto pobyte ale nezostali trpké spomienky, mali by ste zvážiť dobré cestovné poistenie online.

Jednorazové alebo dlhodobé cestovné poistenie?

Či si vybrať jednorazové alebo ročné poistenie závisí od toho, ako často cestujete do zahraničia. Ak sa chystáte napríklad na mesačný jazykový alebo študijný pobyt, môže vám stačiť aj jednorazové poistenie s pripoistením pre prácu a štúdium.

Ak máte v pláne byť v zahraničí dlhšie obdobie, alebo cestujete počas roka aj niekoľkokrát na dlhšie pobyty, vhodnejšie bude dlhodobé poistenie, pričom najčastejšie sa uzatvára na jeden rok. Po uplynutí tohto obdobia môžete uzavrieť novú zmluvu. Nemusíte tak riešiť cestovné poistenie vždy, keď budete plánovať cestu do zahraničia.

Pripoistenie pre prácu a štúdium

Pokiaľ je váš pobyt v zahraničí pracovný alebo študijný, nemalo by vám chýbať pripoistenie. Základné cestovné poistenie totiž nemusí dostatočne pokryť situácie, ktoré vzniknú v súvislosti so štúdiom alebo prácou. Takéto pripoistenie môže kryť napríklad repatriáciu, dopravu a ubytovanie pri návšteve rodinného príslušníka a v rámci úrazového poistenia aj trvalé následky úrazu do určitej výšky. 

Pripoistenie sa vám určite zíde aj v prípade, že si popri štúdiu v zahraničí aj privyrábate. Pripoistenie platí pre podnikateľské činnosti aj výkon povolania, výmenný študijný pobyt, platený študijný pobyt aj zahraničnú stáž za účelom vzdelávania

Cestovné poistenie online vybavíte rýchlo a jednoducho

Uzavrieť cestovné poistenie online je zrejme najpohodlnejšie a najrýchlejšie riešenie. Na stránke poisťovne AXA Assistance si môžete vybrať poistenie, ktoré vám najviac vyhovuje a vybrať si aj pripoistenia, o ktoré budete chcieť rozšíriť štandardné poistenie.

V jednoduchom a zrozumiteľnom formulári vyplníte potrebné údaje o tom, aké poistenie chcete uzavrieť a svoje osobné údaje. Poistenie je možné uzavrieť aj pre viac osôb. Posledným krokom je úhrada poistného. Poistenie tak máte vybavené v priebehu niekoľkých minút. V prípade akýchkoľvek otázok alebo nejasností je vám k dispozícii zákaznícka podpora AXA Assistance.

Foto: smolaw / Shutterstock.compoiste

Čo ak sa váš študijný pobyt nepodarí?

Vplyvom rôznych a často nepredvídateľných faktorov sa študijné pobyty aj dovolenky občas nepodaria tak, ako by sme si želali. Pripoistiť sa dá storno cesty aj predčasný návrat z dovolenky. Ak by ste váš pobyt museli z nejakého vážneho dôvodu ukončiť skôr, pripoistenie predčasného návratu vám ušetrí starosti a pokryje aj náklady na spiatočnú cestu.

V prípade poisťovne AXA Assistance je poistenie storna zájazdu možné v obzvlášť závažných prípadoch, napríklad hospitalizácia rodinného príslušníka alebo ak vám vznikne škoda na majetku vo výške nad 8 000 €. Podobne funguje aj poistenie storna zájazdu. Takéto pripoistenie vás bude kryť v prípadoch, ak nebudete môcť odcestovať a pobyt budete musieť zrušiť.

Potrebujete pri študijnom pobyte cestovné poistenie?

Určite áno. Ak absolvujete študijný alebo pracovný pobyt cez agentúru, môže sa stať, že vám zabezpečí aj poistenie. Ak to tak nie je, alebo idete do zahraničia na vlastnú päsť, určite by ste mali zvážiť možnosť uzavretia cestovného poistenia do zahraničia, ktoré môže pokrývať aj spomínané poistenie storna zájazdu, pretože situácia sa často a rýchlo mení.

S cestovným poistením do zahraničia získate istotu, že v prípade zdravotných problémov budete mať preplatené liečebné náklady aj asistenčné služby. Samozrejme, existujú aj balíky poistenia, ktoré zahŕňajú aj úrazové poistenie či poistenie cestovania lietadlom. Záleží len na vás a vašej opatrnosti, aké poistenie potrebujete

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…