Letuška prezradila, ako sa môžete dostať do prvej triedy zadarmo. Myslieť by ste mali hlavne na jednu vec
Dobré noviny
Dobré noviny

Letuška prezradila, ako sa môžete dostať do prvej triedy zadarmo. Myslieť by ste mali hlavne na jednu vec

Cestujúci by mali zabudnúť napríklad na legíny.

Ilustračná fotografia — Foto: Instagram - @professionaltraveler; Freepik

Už ste niekedy nastúpili do lietadla, prešli okolo cestujúcich v prvej triede a priali ste si, aby ste sedeli na ich mieste? V jedinečných momentoch je možné, že si vás personál lietadla vyberie, aby ste sa presunuli zo svojho sedadla do prvej triedy. Jedna letuška ale varuje, že jeden dôležitý faktor môže výrazne ovplyvniť šancu dostať sa do prvej triedy zadarmo.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/LAInternationalAirport/photos/bc.AbpXQaj0-0tZTdaAiiCWx139CFMRiaa7HvZ6QgaaP9W-VVgnhndKAKkI4FF0b8mUU4ZpG73sIjIZoafHOfKoqdO8AzSGyT8F0YMb1Z2Xyd3YF4PqISCAJsj5LocffrNxDPfOUQJrBYRsRFAHThbbRK46/10151840640687825/?opaqueCursor=AbprwSPcW7mDlC6yIJ1cWHB9jQ82Di_ch1gCOUiYgzM4U8repXTOhuWnAAZ3VU6IiDLqG5JiSAGK55zlj_vPAg-s07U7-ySLKAd9SDjB1qJewDBypoMs6UxIvfbRHJ_01Uur3-XF19Ag5r5oaA6R934hVvQ9bouE2D7HWcEmqrefk0K9ZweAThs52gMIrQ0F-z0nb3nkX8n-FBidF_n30uGeDVdFAzqphwabq7Nwo9qLwqI7Zd5VVvk01jRO_MiE6ndPoO9SaA5xfU629jQHvRJ-VrCZojEqy40oKDMJPNLms9wul6vQfo3F5x8LbpO1Ed2hb3NDqdc_iYaD2Vho1nM1n6CzvM4BBHXGYPKKwttLLIIr0BOSfLk5orSmgQPTU3RgZ_J8w4JVYR110OF852NhUbe3t8HoekQw4Vy9vFTL9qg5I90y-5j3UdkWkHuVldq00nDECDYesUAMgvCCs8l6z5AhdCN8V42s1JfPrWqsYSSOgkLQ8gHdSBYOiMhJpglJ2J_6_a_-Tuq8b7RsywcOQtlWlvXd0tcXllVAUywL5bEhdzXznwOciYYphq4VJcrhVC0raFhg7UQSRjSlflR31mSHh1GYfeZ6B5mbRnZnN10s7E_JOPcwsZO26OS3ZLvVnGA50-v6gUZMPmCItdWLsdrCZ8YAyRnXMc16KWbB-A

Neberte si tenisky ani džínsy

„Mali by ste vyzerať, že cestujete často,“ povedala letuška, podľa ktorej je najdôležitejšie to, čo má pasažier na sebe. Väčšina z nás pritom pred odletom rozmýšľa prakticky – oblečieme si pohodlný odev aj obuv, aby nám v lietadle nebola zima ani príliš horúco. Letuška ale hovorí jasne: „Žiadne džínsy ani tenisky. Mali by ste si vybrať obtiahnuté čierne nohavice a sako alebo šaty. U mužov zase zaberú slušné nohavice a košeľa.“ Cestujúci, ktorí by sa chceli dostať do prvej triedy, by mali taktiež zabudnúť na legíny, šľapky, tepláky a špinavé topánky.

S kolegyňou súhlasí aj bývalá letuška British Airways Simon Martonová. „Oblečte sa elegantne, rozhodne to neuškodí. Ak vyzeráte, že ste vhodne oblečení, potom máte výrazne väčšiu šancu dostať sa do prvej triedy ako niekto v neformálnych šatách,“ priznala pre denník The Sun.

Šance sa zvyšujú, ak cestujete sólo

Pri pokuse o prechod do biznis triedy pomáhajú ďalšie dva faktory. Šance sa zvyšujú, pokiaľ cestujete sami, pretože je pravdepodobnejšie, že v prvej triede bude k dispozícii len jedno sedadlo, maximálne dve. 

Aby ste zvýšili svoje šance na let prvou triedou, mali by ste byť súčasťou vernostného programu pravidelných cestujúcich leteckej spoločnosti. „Ak naši zamestnanci chcú niektorých ľudí preradiť v deň odletu do prvej triedy, existuje proces, ktorý dodržiavajú. Vidia, ktorí pasažieri sú častými cestujúcimi leteckej spoločnosti a tí majú výhodu,“ dodala pre Daily Mail Harriet Bevis, hovorkyňa Virgin Atlantic.

Pozrite sa, ako to môže vyzerať v prvej triede:

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…