Pár sa zosobášil po 75 rokoch od prvého bozku
SITA
SITA

Pár sa zosobášil po 75 rokoch od prvého bozku

Poznali sa od školských čias, keď spolu hrali v divadelnej hre o Šípkovej Ruženke. Vtedy však netušili, že bozk, ktorý George Raynes venoval Carol Harris, zohrá v ich živote významnú úlohu.

BRATISLAVA 27. novembra - Kanaďania George Raynes a Carol Harris sa zosobášili po 75 rokoch od momentu, keď si dali prvú pusu.

Obaja majú 83 rokov a poznajú sa od roku 1936, keď spolu hrali v školskej hre Sleeping Beauty, ktorá bola spracovaním príbehu o spiacej Šípkovej Ruženke. V tom čase však ešte netušili, že táto hra bude pre ich životy dôležitá.

Raynes pre portál CBC News povedal, že jeho úlohou v hre nebolo pobozkať Harris, no keďže bol nezbedný, dal jej poriadny bozk. "Ona vyskočila ako vyplašená srnka, poznáte to... Takže bola prvým dievčaťom, ktoré som pobozkal," dokončil čerstvý ženáč.

Myslela si, že ostane sama

George sa po strednej škole odsťahoval do Toronta, oženil sa a založil si rodinu. Stále však zostal v kontakte s Carol, ktorá sa nikdy nevydala. "Bolo obdobie, keď som si myslela, že zostanem navždy sama. Keď máte 80 a ste stále osamote, začnete veriť tomu, že to takto bude až do vášho odchodu," opísala svoje pocity Carol.

V júni, niekoľko mesiacov po tom, ako zomrela Raynesova prvá manželka, sa dôchodca vrátil späť do rodného mesta Saint John, aby si ho ešte posledný raz popozeral a pospomínal na staré časy. Počas návštevy sa však stretol so svojou dávnou kamarátkou. Znova sa z nich stali priatelia a ich vzťah čoskoro prerástol do niečoho hlbšieho.

Našla svojho princa

Carol vraj od Georgea dostala návrh, ktorý sa nedal odmietnuť. Raynes ju požiadal o ruku v reštaurácii v Ontáriu a ona s návrhom okamžite súhlasila.

Zosobášili sa v sobotu v meste, kde spolu vyrastali. Georgeov syn Peter dokonca šiel svojmu otcovi za svedka. "Pripomenul mi, že sme spolu strávili pekné chvíle a že sme vždy boli dobrými kamarátmi, tak prečo by sme nemohli stráviť zvyšok našich životov spolu," povedala Harris pre CBC News.

"To, že sa dvaja ľudia rozhodnú zostať spolu po zvyšok života, je čím ďalej tým vzácnejšie. Pre nás to bolo ako rozprávka. Nakoniec som našla svojho princa," povedala Carol magazínu People. "Ako kráska a zviera," dodal so smiechom George.

Informácie pochádzajú z webstránok www.cbc.ca a www.people.com.

Už ste čítali?

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…