Pani Alžbetku by potešili papučky, ujo Laco by chcel voňavku. Ježiškom pre seniorov sa môžete stať aj vy
Dobré noviny
Dobré noviny

Pani Alžbetku by potešili papučky, ujo Laco by chcel voňavku. Ježiškom pre seniorov sa môžete stať aj vy

Staňte sa na chvíľku Ježiškom aj vy.

— Foto: Facebook/Vianočný zázrak

Nie každý má šťastie na rodinu či priateľov, ktorí by mu vedeli spríjemniť sviatky návštevou či pekným darčekom. Vďaka projektu Vianočný zázrak však aj tento rok dokážete aj vy osamelým seniorom urobiť krásne sviatky a splniť ich túžby. Potešia ich pritom aj úplné maličkosti.

Splňte priania osamelých seniorov

„Náš projekt spája vianočné priania osamelých seniorov v domovoch dôchodcov a ľudí, ktorí majú záujem im tieto priania splniť a vrátiť do ich životov kúsok Vianoc,“ uvádza sa na stránke dobročinného projektu, za ktorým stojí Martina Skákalová Kasemová. A ako môžete pomôcť? Je to jednoduché - vyberiete si darček zo zoznamu, vyplníte krátky formulár a stránka vám zašle e-mail s informáciami, komu a kam darček poslať.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/vianocnyzazrak/posts/pfbid0g1ZruFgzG5ERL8CnuMddd2nuHExSTeDaEYAtUBiFN8BegtLSMGh1XDWao1iSoz6Ul

Do tohtoročného projektu sa zapojilo cez 8000 seniorov z vyše 260 zariadení zo všetkých kútov Slovenska. Najväčšiu skupinu tvoria jednoduché darčeky ako kozmetika, knihy, krížovky, sladkosti a oblečenie, občas sa však vyskytnú aj nejaké špecifické želanie. Minulý rok Slováci splnili priania 7200 dôchodcom a k tomu vyzbierali 18-tisíc eur.

Prispieť môžete aj finančne

Teta Alžbetka už veľa prežila. Napriek tomu je svieža postavička, veselo kráča po chodbe, potrebuje pohodlné papučky, aby sa nepošmykla,“ napísali o pani Alžbetke. Gabika je v zariadení spolu so svojou matkou, ktorá má vysoký vek. Našla si novú záľubu v navliekaní korálok. Okrem toho veľmi rada počúva rôzne relácie v rádiu, to staré jej, bohužiaľ, už dosluhuje, novému by sa veľmi potešila,“ uviedli o pani Gabike, ktorú by teda potešili sada korálok na navliekanie, tranzistorové rádio na baterky so slúchadlami a krém. Ujo Laco z Komárna by zas pod stromčekom rád našiel kávu, voňavku a sladkosti.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/vianocnyzazrak/posts/pfbid0bFNhnhxxQu2AHASkjc4N3WazGk3f1TAwPNcXZ47eipqCsyjoyR7NrCS4chcb8ajul

Pomôcť môžete aj finančným príspevkom. „Ako po minulé ročníky, aj tento rok sa medzi prianiami objavili želania, ktoré sú finančne náročnejšie – sú to invalidné vozíky, polohovacie postele, či iné zdravotné pomôcky, ktoré výrazne prispejú k skvalitneniu života našich seniorov. Práve preto popri plnení prianí organizujeme aj zbierku, ktorá pomáha vytúžené, no nákladnejšie priania spoločnými silami splniť,“ uvádza projekt. Zbierka sa nachádza na stránke Ľudia ľudom.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…