Tajný vzťah s Popoluškou skrýval dva roky. Toto je skutočný príbeh lásky Josefa Abrháma a Libuše Šafránkovej
Dobré noviny
Dobré noviny

Tajný vzťah s Popoluškou skrýval dva roky. Toto je skutočný príbeh lásky Josefa Abrháma a Libuše Šafránkovej

Životným skúškam sa nevyhnete. Je len na vás, ako v nich obstojíte a ako sa rozhodnete, hovoril o manželstve Josef Abrhám.

Libuše Šafránková a Josef Abrhám — Foto: Profimedia

Českou aj slovenskou verejnosťou vlani otriasla správa o úmrtí Libuše Šafránkovej, legendárnej predstaviteľky Popolušky. Ani nie rok po jej smrti sa za ňou odobral aj Josef Abrhám, s ktorým najznámejšia predstaviteľka princezien tvorila pár od roku 1976. Pre mnohých boli manželia vzorom idylického a harmonického vzťahu, len málokto už vie, že ich veľká láska, ktorú sledovalo celé Československo, sa začala poriadne búrlivo.

Osem rokov s inou

Krásna Libuše Šafránková už od útleho detstva hrala a spievala s miestnymi ochotníkmi. Neskôr absolvovala konzervatórium a zahrala si nezabudnuteľnú Barunku v Moskalykovom filme Babička. Po roku v Divadle Za bránou sa presťahovala do Činoherného klubu, kde prvýkrát stretla Jozefa Abrháma, o trinásť rokov staršieho sympatického kolegu.

Prvé roky sa len míňali, pretože neúčinkovali v žiadnej spoločnej hre a Abrhám vtedy chodil s kolegyňou Naďou Urbánkovou. „Strašne som sa do neho zamilovala. Bola som taká zamilovaná, že som ani nepripustila, aby sa ma dotýkal niekto iný ako Josef,“ spomínala Urbánková na vzťah, ktorý trval dlhých osem rokov. Vtedy ďakovala bohu, že sa z Josefa stal jej herecký kolega, a že sa nerozhodol stať farárom ako to kedysi plánoval. Chcel totiž nasledovať cestu svojho slovenského deda z matkinej strany - kňaza Jozefa Hollého.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/photo/?fbid=5025425287527670&set=bc.AbpqjwNVSb8cNVhxHHZ_sLImUzuY4bM6tc-EUpmhqTYCrfOPZAggb_wxYgG4y8v5W8BMZCKRugWZSM4lExjzVhMM-sqnQM2Gf7rRB6rCyrD5NmokrxckfR4kV-7Y_Ei-bJ_9mq2CQvxgtYfH2v1tn7Qnr2pqbQP5kYDsgLw_YyCwRQ&opaqueCursor=AboUKSCZl1SMqQKNU6U_Sp2QtZxAJt9Qq6IlPe-WvPG0VlffeGLUfRCLYMBFnDLGnPEPVzMcWFia4580md0L8y0RyqtvE3Kr0r6zNAmUsEyThexDBGkI2JsJoXS9OoP545xvIlz_gxw6xVRHLQDIZ22JMZkHD4NgPLrNYwLMWFQEnNZpj4fb1YGsS9KHetCq9LuD4dL6Touk-syXmvaxHOhZCmhWFhgByLn_nIPjHc1Bua2PSQkbSQ1MasmHT6WxTqfEo9bbqvBhds7X0oPHuoIozAA7yowkUjMq5sLO_kvQ8rapQ8xJgyszdnU-S9u04UWleeTQZmkCTL8nybqnHvE1_leTnNVCbKQXRKl0XKQy917Qe9i8PVEJvcPACe89zL8ilqAnJVhP1jU3h0v5JUzbVW76eqhUOOvCQtkTwDeyz7uTyBZCbvFFnBELnJoHg2jOlbfr9JqOJ4jCELAwzaTdqv_Y5YiFJHQV39eOcrsIDLdNTRe-veovb5XWN6o2xFHd60FvPmGMsvUS9npoivIzSDoHhw5v9YvlojK9tY9wT5SAMH6dwlU2t6QzZ1lnmgf7NtmFQBWv50IGWihIEsOjzWmshr1LgaRq3yi8oxEH_plJhFvKYma2D3U4Ff3dSK5wRtjkvfTNzei40W9i5yosv8yhaCadUO0rUu5EY0H-wL5xaDWnRK-pIuHGUeEfvOZ7keTh7PRqPpHvrqIa4SYF

Tajný život s dvoma ženami

Článok pokračuje na druhej strane:

Časť 1 / 4

Už ste čítali?

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…