Už čoskoro u nás otvoria prvý obchod so superlacnými vecami. Action vyrastie v jednom z nákupných centier
Simona Gálová
Simona Gálová

Už čoskoro u nás otvoria prvý obchod so superlacnými vecami. Action vyrastie v jednom z nákupných centier

Holandský diskontný reťazec Action neotvorí svoju pobočku len v Bratislave.

Obchodný reťazec Action — Foto: Action

Už pred pár mesiacmi sme informovali o otvorení nového obchodného reťazcu, ktorý sľubuje veľa muziky za málo peňazí. Holandský diskontný reťazec Action má viac ako dvetisíc pobočiek v 10 krajinách a po rokoch prichádza aj na Slovensko. Action už oznámil, kde a kedy otvorí svoju prvú slovenskú pobočku.

Štart z hlavného mesta

Prvý obchod, kde je možné nakúpiť bez toho, aby to zabolelo peňaženku, vyrastie v obchodnom centre Danubia na Panónskej ceste v Petržalke, uviedla Pluska. Ako informuje veľký banner priamo v nákupnom centre, otvorenie predajne je naplánované na marec.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/photo/?fbid=10225842752967936&set=basw.Abo1BwFQNc3SJOKYZc-cTPKJoyDxFYVje6LZcUUzLGVYkOYUSg3bxk-4TNklidpgNnEeF28XnxwzyqeS_i9OMa8wTSjM42EcdNVpJV45I2xbi_1vA8PsKazb0xFyebUOtjUNKaat4qmSs-zZGBrlDfO8&opaqueCursor=AbpxhbfFuT6cF1YOKF9EGb2tz7icG6XhWgPaPb2ky4Qdfr2jnX72ltuUduP_KDsL2woVG7BsTxTL9u0JltT9RatnDIlnsPzhvealplA40MSWdEo-x9RfBFpA4BQ3PUzl-IZjwC_eLP7SKt1_abnxbZaKMj6pM6Y7KeIUAGYwoN3OHchCtmrKqa8Xw-UFZ4WLIjCDf2vv32YJqCmOKc2kOyS5aP5gIDsL0NePeEgnS4R6X7Cvakl8FQCjFN12hg769FOzPND2fFfg4NQ7Rd2Ti10yxk_NTnWQM4SrsPFSu7lRzoTf0C4WtdwubTmG_5mayyvTwadRoUwin1wdzEkl80L0Cl104t3YaQMzDDsJL0DshLtR8i7F9rjm32ZNjHprgsmwAcWxgQu-tMeFGtc3rbAKdCAB5fvcrsNCi-soXKQbcQBvGqF2WjJgKkH5LWlyY_XiObfKEmhX5iZCOiPywrTxXAAOdMi6lGuZBlU35KvxdwYHkAawzuWgImI2wfz9jIkh51OnbLovQo20QDh3aOmTb2cwTncubvEZVXv9qRALr1HPvAeQgh6ofylJECWECEVgbfDm8c3nDe0JVYfoXMqXo4EISdxDaJisgFO5rcx-STLGcq1oqOr4pMVazgLqC7e7tnHFyk129uhxSfIL_VB7KuVM-rbTYPkih56E9dqXZok1h0jVfgktjYpurvlVquvuivIK6CAb6NqesRHl8wUQ9MH1B5vfuB72-bvbkXQvCrI2ldqEZ-DeAp_xq4wqvB_f6SMt8kdmRJwVS_Xk4s4th9lMU9H5hlpXQ7KgpO5zQcRojNumoGxWooktWi_QE8uQswWDgbIRqDpXEqmKg15o4_dYk_C8IdPWeUg_0xSpReiFq2J9UAY56A8plhGDs08

Nový diskont na našom trhu predstavuje konkurenciu najmä pre podobné spoločnosti, ako sú PEPCO a KiK. Majú podobný sortiment, no holandská firma sa chváli tým, že každý týždeň predstavia 150 nových produktov. Okrem toho v obchode zákazníci nájdu 1 500 produktov pod jedno euro a deväť z 10 produktov má cenu pod päť eur.

„Udržujeme naše ceny nízke a sprístupňujeme udržateľnosť každému. Takto každý deň dokazujeme, že dobré a lacné ide ruka v ruke,“ vysvetlilo vedenie firmy. Podľa marketingového odborníka Roberta Le Veneura v reťazci Pepco nakupuje vyššia stredná trieda, zatiaľ čo diskont Action je určený pre nižšiu strednú triedu.

Naprieč Slovenskom

Holandský diskontný reťazec neotvorí svoju pobočku len v Bratislave, ako pôvodne avizoval, ale aj v ďalších slovenských mestách. Expanziu reťazca prezradili inzeráty s pracovnými miestami. Firma hľadá zamestnancov do Trnavy, Topoľčian, Martina, Zvolena a regionálneho manažéra zháňajú aj na východ Slovenska. Ten bude zodpovedný za otváranie a chod nových obchodov v Košickom a Prešovskom kraji.

„Presný počet predajní zatiaľ spresniť nemôžem, budeme sa však sústrediť na to, aby sa Action na Slovensku dobre etabloval,“ povedal pre Hospodárske noviny generálny riaditeľ spoločnosti pre Českú republiku Peter Juliš.

Čo nájdete v obchode?

Ponuku tvoria produkty značiek v 14 kategóriách ako dekorácie, DIY, hračky a zábava, papiernictvo a hobby, multimédiá, domácnosť, záhrada a outdoor, pranie a čistenie, jedlo a pitie, osobná starostlivosť, domáci miláčikovia, šport, oblečenie a textílie. V susednej Českej republike sú populárnymi segmentmi napríklad potraviny a nápoje, tovar pre domácnosť, osobná starostlivosť alebo outdoor a záhrada – najmä produkty, ako sú koše, úložné boxy, záhradné osvetlenie alebo vrecia na osivo.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…