Ako vybrať bežecký pás?
Inzercia
Inzercia

Ako vybrať bežecký pás?

Vonku vládne taká zima, že by sme nevyhnali ani bežca. S klesajúcou teplotou sa mnohí bežci uchyľujú skôr na gauč.

— Foto: Pixel-Shot / Shutterstock.com

Vedzte však, že o svoju obľúbenú sezónnu aktivitu rozhodne nemusíte prísť. Zaobstarajte si bežecký pás domov a športujte bez ohľadu na počasie. Ako vybrať ten najlepší?

Zamerajte sa na bežeckú plochu

Mnohí ľudia vyberajú bežecký pás predovšetkým podľa ceny a na ostatné faktory zabúdajú. Pritom jedným z tých najdôležitejších je bežecká plocha a jej veľkosť. Tá totiž určuje komfort pri behu a taktiež limituje maximálnu rýchlosť, ktorou môžete na páse behať.

Ak ide o parameter šírky, bežecké pásy do 40 cm sú vhodné len na chôdzu. Ak sa na nich budete pokúšať behať, pohyb si príliš neužijete. Preto sa radšej poobzerajte po pásoch so šírkou 45 až 48 cm, ktoré sú priamo stvorené na domáce kondičné behanie, ale pri nízkej rýchlosti. V prípade, že hľadáte plnohodnotnú náhradu za vonkajší beh, investujte do pásu so šírkou viac než 50 cm. A ak by sme hovorili o dĺžke pásu, hľadajte v rozmedzí od 140 do 150 cm.

Vyberajte podľa skladnosti

Zážitok z behu je jedna vec. Čo však keď bojujete s miestom? V tom prípade do výberu zaraďte aj skladnosť bežeckého pásu. Väčšina bežeckých pásov umožňuje sklopenie bežeckej plochy nahor. Niektoré pásy majú dokonca kolieska, takže ho po tréningu môžete presunúť do inej miestnosti. Tak či onak, nájdu sa aj stroje, ktoré túto možnosť neponúkajú, preto si pred nákupom dôkladne preštudujte všetky parametre pásu. Rovnako tak sa ubezpečte, že sa vám pás vôbec zmestí do miestnosti, v ktorej chcete cvičiť.

TIP: Niektoré firmy ponúkajú nielen dovoz bežeckého pásu, ale taktiež jeho montáž zaškoleným technikom. Ak si teda na kompletáciu úplne netrúfate, prizvite si na pomoc odborníka.

Nezabudnite na zábavu

Samozrejme, zabaviť vás môže beh sám o sebe, avšak niektorí bežci si dlhú chvíľu radi krátia počúvaním hudby či kochaním sa krajinou. To druhé sa vám na domácom páse najskôr nepodarí, preto je dobré pri kúpe pásu myslieť aj na zábavu. Pozrite sa, akým typom počítača bežecký pás disponuje. Zohľadnite nielen veľkosť displeja, ale predovšetkým programovú ponuku.

Niektoré pásy ponúkajú predvolené profily tratí alebo špeciálne HRC programy, ktoré riadia váš výkon podľa aktuálnej tepovej frekvencie. To všetko si môžete spríjemniť sledovaním videa na YouTube, ktoré si buď stiahnete do počítača na bežeckom páse, prípadne si počítač spárujete so svojím mobilným telefónom.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…