Všetci si mysleli, že je lámač ženských sŕdc, opak bol pravdou. Marek Majeský spoznal Janku po tridsiatke
Simona Gálová
Simona Gálová

Všetci si mysleli, že je lámač ženských sŕdc, opak bol pravdou. Marek Majeský spoznal Janku po tridsiatke

Ako chlap som musel na to dozrieť, hovoril obľúbený slovenský herec.

Marek Majeský s manželkou Jankou — Foto: Profimedia; Instagram - @majeskymarek

Poznáme ho ako sebavedomého herca, ktorý svojím nezameniteľným hlasom ovládne každú divadelnú sálu. Marek Majeský sa pritom dodnes čuduje, že sa ním vôbec stal, pretože nikdy nebol extrovertom, ale skôr zamysleným introvertom. Opatrným bol vždy aj vo vzťahoch a svoju životnú partnerku spoznal až ako 33-ročný doktorandský študent. O dekádu mladšiu Janku stretol podľa vlastných slov v tom najsprávnejšom čase.

Hrával s Kaliňákom

Narodil sa v Bratislave do lekárskej rodiny, no on sám sa doktorom nikdy nechcel stať. Sníval o tom, že bude hokejistom ako jeho brat a bratranci, ale nakoniec objavil ešte väčšiu túžbu. „Na začiatku som sníval o tom, že budem archeológom, novým Schliemannom, objaviteľom Tróje,“ spomínal pre SME Marek Majeský, ktorý sa napokon dostal od archeológie až k herectvu. Mohol za to obyčajný konkurz do amatérskeho divadla, keď bol ešte na gymnáziu. Z konkurzu ho ale poslali domov s tým, že je príšerné drevo.

O dva týždne neskôr mu ale predsa len zavolala umelecká vedúca, že jej chýbajú chlapci do veľkého dobového muzikálu. Divadlo ho začalo čoraz viac priťahovať, a tak si ho nakoniec v súbore nechali. Členom ochotníckeho muzikálového divadla Biele divadlo bol vtedy aj Róbert Kaliňák, ktorý sa neskôr stal ministrom vnútra.

„Pamätám si na neho ako na veľmi milého, slušného, veselého chalana, na tú dobu mal netypicky dlhé vlasy. Skoro stále sa usmieval,“ spomínal Marek Majeský na hereckého kolegu, ktorý sa nakoniec vybral inou cestou. Marek v herectve objavil slobodu a voľno, no ako priznal pre Pravdu, žiadna herecká ambícia v ňom nebola.

Chcel však zostať v spojení s divadelným umením, preto si podal prihlášku na divadelnú dramaturgiu. V porevolučný rok ale tento odbor nakoniec neotvárali, a tak si z recesie podal prihlášku na herectvo. Aj keď v treťom kole úplne zabudol na text básne od Válka, prijali ho. Pri básni totiž začal improvizovať pantomímou, ktorou pobavil všetkých v komisii. Jedným z nich bol aj Richard Stanke, ktorý neskôr Marekovi prišiel povedať, že ho zachránila práve pantomíma, inak by ho nezobrali.

Na lásku čakal dlhšie

Ani po nástupe do školy Marek Majeský necítil v sebe dar veľkej divadelnej extroverzie a častokrát bojoval s myšlienkami, či má vôbec v štúdiu pokračovať. Školu však dokončil a skoro celý jeho ročník nastúpil po štúdiu do trnavského divadla. Po pár rokoch prestúpil z Trnavy do Nitry, neskôr na opačnú stranu Slovenska, do Košíc. Práca sa stala stredobodom jeho života a aj keď si divadelní fanúšikovia mysleli, že mali pred sebou sebavedomého Casanovu, opak bol pravdou.

„Ja som nebol taký sebavedomý lámač ženských sŕdc. Skôr introvert. Asi preto som ich nejako k sebe nepriťahoval... Aj na takú prvú ozajstnú lásku som si počkal dlhšie,“ priznal pre Nový Čas pre ženy Marek Majeský, ktorý sa bil do pŕs, že nikdy nebude mať za manželku herečku. Tu pravú lásku stretol, keď mal 33 rokov a osud to predsa len zariadil tak, že bola herečkou.

Dať láske šancu

Článok pokračuje na ďalšej strane:

Časť 1 / 3

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…