Filmový Severus Snape bol v realite dobrákom od kosti. Celý život strávil so svojou prvou a poslednou láskou
Simona Gálová
Simona Gálová

Filmový Severus Snape bol v realite dobrákom od kosti. Celý život strávil so svojou prvou a poslednou láskou

Rima je tolerantná, neuveriteľne tolerantná. Myslím si, že je kandidátkou na sväticu, hovoril o svojej celoživotnej partnerke.

Alan Rickman s manželkou Rimou / Severus Snape — Foto: Profimedia; Reprofoto Youtube - Enticers (BBC Breakfast)

V mnohých filmoch stvárnil tých najväčších zlosynov. Alan Rickman bol pritom podľa jeho najbližších úplným opakom – dobrým človekom s čistým srdcom, ktorý nikdy nemyslel len na seba. Najlepšie to vedela jeho manželka Rima Horton, ktorá bola jeho prvou a aj poslednou partnerkou. Prežila s ním aj tie najťažšie chvíle v živote, keď dvakrát bojoval so zákernou rakovinou.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/fameten/photos/bc.AbrieVRBEmEm9Fdv4IHiGaRATaTALiiyUoXXXDNL4JApk9Y9qxyQpV8i8D_2gXTtlTaKy-5umEmh7wsFNCol83_5WYfGcUyAoKWvHcD6V-3smOZGZmgUrLLFe-OX_APV4DpJPl0hNRnrgtZebZC99RdL/767190530053741/?opaqueCursor=AbqKrNP0WII7aBlNZ9RcFT8olQpdJLF8ucp25u1BqCeXnkZKMFaehwGktznQ9SYGr91U_zUJQN9mVgt7vfHZwW6QYfo5WyAmFWjhk7X80ATbUshJURSr5leqN-NKykDrlJ0k9LVjf86381A1zJlgLLuDb_vJty2OvhcRzSYcU7nYsdVJFIEErTvG-QMQlOWYoKzqJB0ODFETy4ZZS5Ki8LgF1x4m8fRgaK5o8xuTa-pYE9ugz5eeU_WWnrYWkC001XB6fGC14eVpWNelo2wJKRVKffHdah4fE9YVqEWk9H0rt8v7pw4TcU7WFSHd-jrL1p71kgYuZxI4KAfqX2J7CebF4u6JxwmR6VeEX7IqHZRjxr1gpBWLj5thWpc1U62JSnObGuD4b-rsm50QOCsbtL-7x3hBnenjfIuRAUqqfYOvkXzB3VGDV4gv_02oLeSkz5l2a630eSBmNQiMxSW4iYwWHYlssOmpU4ximx-wfCD0seGNr8bLoA3E0uvyx6ng-d9M9FE7cg6EE6RjuFHNGnzxRhujsbtV8IzYVOmXpE1RxXBXGM3_uq8huA5hFWSIIdYaGENSWrEADcbpEkpMkT1IYn5TNjIe3vb4xsjpCy2ZxL85q6r_cnqggnps0KnMduiL0SEXtOb266_vvI1xSTYjjCKL-OY5363-rAISAmrtumkSzWqUcZnNZfpTimz8IWg

Chudobný s rečovou chybou

Narodil sa ako Alan Sidney Patrick Rickman waleskej metodistke a írskemu katolíkovi. Jeho rodičia sa o viere hádali neustále, no o svoje štyri ratolesti sa vždy starali s láskou. Keď mal Alan osem rokov, pre rakovinu pľúc prišiel o otca a jeho mama zostala na všetko úplne sama. Aj preto opísal svoje detstvo ako veľmi chudobné, ale nakoniec šťastné. Hoci rodina nemala peniaze nazvyš, Alan sa vďaka štipendiu dostal na dobrú školu a prvýkrát sa začal zaujímať o herectvo aj napriek tomu, že mal rečovú chybu.

Aj keď mu čeľusť bránila správne vyslovovať slová, trénoval a objavil sa v niekoľkých divadelných hrách. Ako 18-ročný si ale myslel, že štúdium herectva nie je rozumnou voľbou, a preto odišiel študovať grafický dizajn. Medzi tínedžermi vždy vynikal a svojmu mladšiemu ja v jednom z listov napísal: „Nedám si žiadnu radu. Urob si svoj jedinečný bordel a potom si nájdi vlastnú cestu, ako sa dostať z neho von.“ Do tohto jedinečného mladíka sa na škole zamilovala jeho spolužiačka Rima Horton.

Život bez detí

Bola jeho úplne prvou partnerkou a vtedy ani len netušil, že bude aj poslednou. To, že im to vyšlo, neskôr pripisoval jednej dôležitej veci. „Myslím si, že každý vzťah by mal mať svoje vlastné pravidlá. Rima je tolerantná, neuveriteľne tolerantná. Myslím si, že je kandidátkou na sväticu,“ hovoril v rozhovore. Vo vzťahu nebola tolerantná len Rima, ale aj samotný Alan Rickman. Práve on sa pri nej vzdal svojho sna o deťoch.

Článok pokračuje na ďalšej strane:

Časť 1 / 3

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…