Budem radšej sama, ako osamelá s niekým. Zuzana Mauréry sa cíti byť úplná bez muža aj bez detí
Simona Gálová
Simona Gálová

Budem radšej sama, ako osamelá s niekým. Zuzana Mauréry sa cíti byť úplná bez muža aj bez detí

Nič neplánujem, nič neorganizujem, ale čakám, pretože viem, že to príde, povedala o čakaní na toho správneho partnera.

Zuzana Mauréry — Foto: Profimedia

Nový seriál o mladej Trebičovčanke Ivete sa stal obrovským hitom. Jedným z dôvodov je aj svojrázna postava vdovy Diany, hlboko veriacej kresťanky z východného Slovenska, ktorá sa k viere všemožne snaží priviesť aj svoju roztopašnú dcéru Ivetu. Dianu v seriáli stvárňuje jedna z najlepších slovenských herečiek Zuzana Mauréry, ktorá mnohé ženy inšpiruje nielen svojím talentom, ale aj single a bezdetným životom. Herečka otvorene hovorí, že aj bez dieťaťa môže byť žena úplná.

Bufetárka v divadle

Rodená Bratislavčanka pochádza z muzikálnej rodiny. Jej otec Pavol Mauréry bol dlhoročným sólistom opery Slovenského národného divadla (SND) a jej mama Darina Markovičová sopranistkou spevoherného súboru niekdajšej Novej scény. Aj napriek tomu, že Zuzana vyrastala na doskách, ktoré znamenajú svet, po herectve či speve nikdy netúžila. „Chcela som byť bufetárkou v divadle, lebo som chcela byť pri jedle aj pri divadle,“ spomínala v rozhovore pre Korzár Zuzana Mauréry, ktorá vraj ako dieťa v poslušnosti pri jedle nemala konkurenciu.

„Vždy som dostala k stolíku nejaké „momentálne vychudnuté dieťa“, ktoré sa vraj pri mne malo naučiť jesť,“ prezradila pre SME Zuzana, ktorá nakoniec sen o bufetárke zavrhla a chcela sa stať letuškou. Jej otec bol totiž šesť rokov sólistom Opery v Košiciach, kam za ním cestovala letecky. „Aby ma občas videl, posielali si ma rodičia lietadlom. Letenky boli vtedy veľmi lacné. A keďže som cestovala sama, letušky ma rozmaznávali a to sa mi nesmierne páčilo,“ hovorila pre idnes.cz.

Mohla z nej byť informatička

Po ukončení základnej školy sa prihlásila na matematicko-fyzikálne gymnázium so zameraním na informatiku a od budúcej hereckej kariéry bola na míle vzdialená. Stačilo vtedy len málo a mohla robiť niečo úplne iné.

„To bola len skúška správnosti, že tadiaľto cesta nevedie. Šla som do toho, aby som sa utriasla v tom, čo chcem vlastne robiť,“ spomínala pre joj.sk Zuzana, ktorá sa nakoniec rozhodla ísť v stopách svojich rodičov. Jej vášňou sa stala hudba, divadlo a najmä muzikály. „Všetko som to mala v sebe a aby som mohla robiť muzikál. Išla som študovať herectvo,“ hovorila.

Študentská láska

Po skončení VŠMU sa jej poradilo dostať do Radošinského naivného divadla, ktoré vždy spája herectvo so spevom a tancom. Zuzana Mauréry sa vtedy cítila, ako keby našla druhý domov.

 „Zrazu som zistila, že sa mi pri hraní nepotia ruky tak ako na škole, ale že je to veľká sranda... Cítila som sa medzi nimi ako doma. Veď som tam potom ostala desať rokov,“ prezradila herečka, ktorá vďaka svojej profesii spoznala aj svojho prvého manžela, choreografa a divadelníka Ondreja Šothu.

Manželstvo ju poznačilo

Článok pokračuje na ďalšej strane:

Časť 1 / 3

Už ste čítali?

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…