Zmením sa, sľúbil si v base. Zdeňka Godlu zachránila životná ponuka, ktorá prišla počas verejnoprospešných prác
Simona Gálová
Simona Gálová

Zmením sa, sľúbil si v base. Zdeňka Godlu zachránila životná ponuka, ktorá prišla počas verejnoprospešných prác

Každý mi hovorí, aby ma to nezmenilo a aby mi sláva nestúpla do hlavy, ale ja sa toho nebojím, hovorí Zdeněk Godla.

Zdeněk Godla — Foto: Reprofoto YouTube - Česká televize; Profimedia

Od trinástich bol na ulici, potom išiel na päť rokov sedieť do basy. K herectvu sa Zdeněk Godla dostal úplnou náhodou, keď si ho počas verejnoprospešných prác vybral režisér Petr Václav do filmu Cesta von. V tom čase prežíval náročné obdobie, bol na dne, bez peňazí, no nad filmovou rolou aj tak váhal. Nakoniec ho presvedčil otec, ktorého v živote niekoľkokrát sklamal. Spravil dobre - dnes je rešpektovaným hercom a hviezdi vo viacerých obľúbených seriáloch a filmoch.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/PetrKozlikPhotographer/photos/bc.AbrTi2EcOeOx2nnXtiLzLk5dmUyrn4q34rrBpV7RMdc68MfdGJDVACNYgSIueb2qzNA6a61Qb6__JlV-NZ26geGxiXdIDLFkMIx8vYDDnL_rzzMIfnImlw7B3gR0W9S8rj5ygw_ClVIkED5frC2CdN95/1333942143413654/?opaqueCursor=AbpOnXD4WXkHQ6C5vQA8aIpd04X_nbMET8ZKeBCpux7MYWQUETlZtwCFM-jYiIyT3jPu099KqmD00F25weXhs58na2vvEMWrroxpeFDAI9CY5Gr367MA6aFgQ3Uuz2cD2QGiww7khOZJFuaVv5sUS0MCKyIaltPq48mi75KGhr8ycAWX7WnFai3N5jJqh9CxQH1PnrqkGEZR7nf5mom-6mf6ROxMdDOjS9BILlLvxLBOiDQAhJxjHBlQ3jtkaH9Ob3Y16cP9zEisvFvSb4uHwCHo1rzc5cg-c9pEr03lBLb3EQwrCOLBgGnt2xu1tIa_hBlkD1FPJwL9iVM7ueLDSek2DBrRHrgm32iFyr8K0uOkJfSgO8C39NfT1JNLmfB316lA5DFXtA7zQY0L_x56ziDCVAxxRmtgtMJvY21RgefmLW-enyRxjnVC5cL61Aykdj0uI9d0W6zwSz0LtYHZTY46VsdfA2qfMOb_EKIvyNQ_W1l5C_qsOfNnETZrPKgxm99nPkKNKo-wKKHuGd5YSyAbUkr47JSLScUlh3FX2gBi5SNXeLKyFaC76s0KWwVAaHVYHj21DMDSY3uDmi_wXelh

Život na ulici

Zdeněk sa narodil v Chomutove, kde býva celý svoj život. Aj keď je dnes známym hercom, neštudoval na žiadnom konzervatóriu ani na fakulte herectva. Podľa ČT24 má len základné vzdelanie na špeciálnej škole a celé jeho dospievanie sprevádzal jeden problém za druhým. Keď mal 13 rokov, skončil na ulici.

„Prišiel som domov opitý. Môj otec to nezniesol, nenávidel to,“ priznal pre SME Zdeněk, ktorý sa nakoniec domov nevrátil, aj keď ho otec prišiel poprosiť, aby prišiel späť. Bol vraj tvrdohlavý a vyčítaj si to najmä vtedy, keď sa dostal do väzenia.

Otec ho varoval

Práve dovŕšil dospelosť, keď ho zavreli za lúpežné prepadnutie. „Išiel som s kamarátmi, mali sme zapíjať Jozefa a my sme to oslavovali už tri dni vopred so štyrmi Jozefami. Kamarát povedal, že niekam vlezieme, že je tam plno alkoholu. Nevedeli sme, že tam niekto je. A bolo to,“ hovoril pre E15 Zdeněk Godla, ktorý si najskôr vôbec neuvedomoval, že môže skončiť za mrežami.

 Ešte aj v súdnej sieni sa vysmieval a robil hlúposti, nič nebral vážne. Vo väzení si nakoniec odsedel päť a pol roka. „Otec mi povedal, že keď ma zatvoria, nemám mu písať, pretože som ho nepočúval v ničom. Varoval ma, že kvôli kamarátom sa tam dostanem,“ priznal.

Hlavná úloha – nájsť si ženu

Článok pokračuje na ďalšej strane:

Časť 1 / 3

Už ste čítali?

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…