Kto zavraždil mladú ženu v luxusnom hoteli Mena House v Egypte?
Milan Buno
Milan Buno

Kto zavraždil mladú ženu v luxusnom hoteli Mena House v Egypte?

Štartuje séria mysterióznych príbehov s Jane Wunderlyovou.

— Foto: Ikar

1.diel Vražda v Mena House vás zavedie do Egypta v roku 1926. Horúčava, krásne exotické prostredie, ale tiež tajomstvá hostí luxusného hotela Mena House.

Píše sa rok 1926 a mladá vdova Jane Wunderlyová sa vyberie s tetou Millie na dovolenku do Egypta. Hoci by jej teta rada našla nápadníka, nezávislá Jane javí väčší záujem o pyramídy v Gíze než o dvorenie šarmantných cudzincov. Napriek tomu sa nevyhne spoločnosti príťažlivého pána Redversa, na ktorom jej však čosi nesedí. A nielen na ňom. Zdá sa, že viacerí hostia v hoteli Mena House čosi skrývajú.

Foto: Ikar

Patrí k nim aj očarujúca Anna Staintonová, ktorá dáva jasne najavo, že sa s nikým nemieni deliť o obdiv a miesto na výslní – a najmä nie s Jane. Tá na seba nechtiac strhne všetku pozornosť v okamihu, keď sa ocitne nad mŕtvym telom svojej samozvanej rivalky.

Odrazu je v stávke nielen Janina povesť, ale aj život. Zákony cudzej krajiny sú neúprosné a mladá Američanka musí dokázať, že je nevinná. Miestna polícia sa s vyšetrovaním neponáhľa, a tak sa Jane rozhodne na vlastnú päsť vypátrať, kto by mohol mať motív na spáchanie takej brutálnej vraždy. Môže sa spoľahnúť na záhadného pána Redversa, ktorý má akosi priveľa tajomstiev? Jane si tým vôbec nie je istá, no nesmie váhať pridlho, pretože počet obetí v hoteli stúpa ako púštna horúčava... Vražda v Mena House je detektívka, ktorá v sebe spája tajomno, napätie, dobrodružstvo a intrigy, exotiku, romantiku. Veľmi vydarený úvod novej sére s premyslenou zápletkou a naozaj dobre napísaný. Má to šmrnc, spád, vtip, veľmi dobre vykreslené prostredie koloniálneho Egypta aj samotná doba 20.rokov minulého storočia. Postavy sa postupne vyvíjajú, odhaľujú, odkrývajú svoje vlastné záhady. Vyriešenie smrti Anny nie je jednoduché, podozrivých je viacero, nielen Jane. Každý mohol mať motív, rodia sa rôzne teórie...a keď príde k rozuzleniu, budete prekvapení. Po tejto knihe sa budete tešiť na ďalšie stretnutie s Jane Wunderlyovou. „Naozaj dúfam, že sa vám kniha bude páčiť. Po Vražde v Mena House totiž nasledujú ďalšie tri knihy zo série,“ odkazuje autorka.

Foto: Ikar

Americká spisovateľka Erica Ruth Neubauer je autorka úspešnej detektívnej série Prípady Jane Wunderlyovej. Kým si našla cestu k literárnej tvorbe, živila sa ako vojačka, policajtka a učiteľka na strednej škole. Niekoľko rokov písala recenzie detektívok pre Publishers Weekly a Mystery Scene Magazine. Je členkou organizácie Mystery Writers of America.

Milan Buno, knižný publicista

 

Už ste čítali?

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…