Riadiť RTVS by chcel aj niekto z Nového Zélandu
SITA
SITA

Riadiť RTVS by chcel aj niekto z Nového Zélandu

Na Výbor Národnej rady SR pre kultúru a médiá prišlo 11 obálok.

BRATISLAVA 18. júla - Do voľby generálneho riaditeľa Rozhlasu atelevízie Slovenska (RTVS) prišlo na Výbor Národnej rady SR pre kultúru a médiá 11 obálok, jedna je z Nového Zélandu.

Agentúru SITA o tom informoval predseda výboru Dušan Jarjabek (Smer-SD) po skončení termínu podávania prihlášok, ktorý vypršal v utorok po 16:00.

Členovia parlamentného mediálneho výboru obálky otvoria na rokovaní výboru v stredu doobeda. Vzápätí bude výbor informovať o kandidátoch, ktorých pozve 30. júna na verejné vypočutie a prezentáciu ich projektov pred voľbou nového šéfa spojeného verejnoprávneho média.

Z najviac medializovaných mien možných nástupcov odvolanej šéfky RTVS Miloslavy Zemkovej potvrdili svoju účasť vo voľbe bývalý generálny riaditeľ TV Markíza a exšéf Rádia Expres Václav Mika a generálny riaditeľ Tlačovej agentúry SR aexšéf Slovenského rozhlasu Jaroslav Rezník.

Vyplýva to z vyjadrení, ktoré poskytli agentúre SITA. Václav Mika prihlášku do voľby generálneho riaditeľa RTVS s potrebnými dokumentmi podal, aj keď ako poznamenal pre SITA, "situácia je neistá". Rozhodol sa však pre "víziu verejnoprávneho média na Slovensku".

Jaroslav Rezník podal prihlášku do podateľne NR SR v utorok. Ako uviedol pre SITA, pre účasť vo voľbe sa rozhodol na základe doterajších pracovných skúseností. "Myslím si, že verejnoprávne médiá poznám zo všetkých strán a to je dôvod, prečo si myslím, že by som sa mal zúčastniť na voľbe," dodal Rezník.

Výbor schválil výzvu pre uchádzačov o post generálneho riaditeľa RTVS 28. júna po tom, ako 26. júna parlament na podnet výboru odvolal Miloslavu Zemkovú po necelom roku a pol vo funkcii prvej generálnej riaditeľky spojeného verejnoprávneho média.

Do zvolenia nového generálneho riaditeľa RTVS vedú verejnoprávne médium ekonomická riaditeľka RTVS Daniela Vašinová a poradca generálnej riaditeľky RTVS pre strategické a investičné projekty Peter Ondro.

Už ste čítali?

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…