Čínsky národný cirkus predstaví novú šou Shanghai Nights
TASR
TASR

Čínsky národný cirkus predstaví novú šou Shanghai Nights

Čínsky národný cirkus vystúpi od 18. do 23. marca 2014 v šiestich českých mestách a 24. marca na Slovensku v bratislavskej Hant Aréne.

Bratislava 9. decembra (TASR) - Čínsky národný cirkus sa na jar opäť vráti na Slovensko. Svojim fanúšikom predstaví nový program s názvom Shanghai Nights, ktorým majstri tradičného čínskeho akrobatického umenia oslávia 25. výročie svojho vzniku.

Foto: TASR/AP

Novú šou považujú za "najvýpravnejšiu a najprepracovanejšiu" v histórii súboru, ktorý predvádza umenie s viac ako 2000 rokov starou tradíciou.

Nový program zavedie divákov do Šanghaja, často označovaného ako Paríž Orientu. Šanghaj bol od polovice 20. storočia rýchlo sa rozvíjajúcim, dynamickým mestom, v ktorom sa miešali najrôznejšie kultúry, národnosti a prejavy globálnej módy. Po tisícročia nedotknutá čínska kultúra sa postupne prostredníctvom tohto ambiciózneho prístavného mesta otvárala novému usporiadaniu sveta. Táto zvláštna epizóda čínskych dejín sa nezastavila ani pred akrobaciou.

Tradície a inovácie sa spojili v mnohých čajovniach, veľkých divadlách i vo varieté a na základe osvedčeného a tradičného umenia tak vznikala nová forma prejavu. Mladý súbor artistov z "Ríše stredu" teraz prezentuje túto premenu v aktuálnej šou prostredníctvom svojich osvedčených a jedinečných akrobatických zostáv. Divákov zavedie do jedného zo šanghajských barov, kde sa odohrá celý príbeh. V novej šou budú môcť vidieť vzpieranie, žonglovanie a krútenie taniermi, ďalej akrobatov imúnnych voči čepeliam dýk vďaka "vnútornej sile" Chi Kung, hadích mužov a ženy, stojky na rukách a saltá, čarovanie a Chiao Ti, zápasy či simulácie zvieracích pohybov v bojových tancoch.

Čínsky národný cirkus vystúpi od 18. do 23. marca 2014 v šiestich českých mestách a 24. marca na Slovensku v bratislavskej Hant Aréne (ŠH Pasienky). TASR informovala Eva Gažová zo spoločnosti NOGUP Agency Slovakia.

Už ste čítali?

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…