Najväčšiu pozornosť pútal v Holandsku Miroslav Stoch
SITA
SITA

Najväčšiu pozornosť pútal v Holandsku Miroslav Stoch

Slovenskí futbaloví reprezentanti prileteli v utorok poobede do Amsterdamu, odkiaľ sa presunuli autobusom do Rotterdamu, kde odohrajú v stredu prípravný zápas proti "Oranjes".

ROTTERDAM 29. mája - Krátko pred 13.00 h pristál Boeing 737-400 s členmi slovenskej futbalovej reprezentácie na palube na amsterdamskom letisku Schiphol. Odtiaľ sa zverenci trénerského dua Stanislav Griga, Michal Hipp presunuli autobusom do 70 km vzdialeného Rotterdamu, ktorý je dejiskom stredajšieho medzištátneho zápasu Holandsko - SR (úvodný výkop o 20.30 h). Takmer dvojhodinový let bol bezproblémový.

Po pristátí upútal pozornosť "našincov" krídelník Miroslav Stoch. Dvadsaťdvaročný ofenzívny hráč získal s mužstvom FC Twente v roku 2010 holandský ligový titul a futbaloví fanúšikovia z krajiny tulipánov si ho stále pamätajú.

"Štoch, Štoch" hovoril jeden z príslušníkov letiskovej polície svojmu kolegovi prechádzajúc popri slovenskej výprave. Technicky veľmi dobre disponovaný hráč pôsobil v minulosti práve v Holandsku, kde s klubom FC Twente získal ligový titul v roku 2010.

"Pre mňa to bude špecifický zápas. Vieme, že sa hrá na prekrásnom štadióne. Nitriansky odchovanec medzičasom prestúpil do tureckého Fenerbahce Istanbul a svojimi krásnymi gólmi sa pravidelne zapisoval do povedomia futbalových nadšencov nielen na Slovensku, ale aj v celej Európe.

Slovenský krídelník mal síce zdravotné problémy s kolenom, pre ktoré vynechal sobotňajšie stretnutie s Poľskom, ale v nedeľu sa pripojil k reprezentačným spoluhráčom a mohol by dostať šancu v Rotterdame.

V Rotterdame som mohol odohrať dva zápasy počas môjho pôsobenia v Twente, ale ani raz som nehral. Dúfam, že teraz si už zahrám. Holanďania sú vicemajstri sveta, majú výborné mužstvo s kvalitnými hráčmi a určite sú favoritmi na celkový triumf na ME 2012," uviedol krídelník Galatasaray Istanbul Stoch.

V bránke by mal dostať príležitosť Marián Kello alebo Ján Mucha ml. Druhý menovaný dostal na duel s Poľskom voľno z rodinných dôvodov, ale v utorok už odletel so slovenskou výpravou do Holandska.

V Klagenfurte proti Poliakom chytal Dušan Perniš, tréneri v stredu zrejme dajú šancu ukázať sa aj ďalšiemu gólmanovi.

Už ste čítali?

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…