Russell Crowe bude režisérom, chystá film o komikovi
SITA
SITA

Russell Crowe bude režisérom, chystá film o komikovi

Russell Crowe pripravuje svoj celovečerný režisérsky debut o živote amerického stand-up komedianta Billa Hicksa.

BRATISLAVA 25. júla - Austrálsky herec Russell Crowe pripravuje svoj celovečerný režisérsky debut. V roku 2013 by mal začať nakrúcať životopisnú snímku o americkom stand-up komediantovi Billovi Hicksovi, ktorý v roku 1994 vo veku 32 rokov prehral boj s rakovinou pankreasu.

O scenár filmu sa postará jeho kamarát Mark Staufer. "Život Billa Hicksa bol tragicky krátky, no veľmi zaujímavý," povedal Staufer. Ten v rozhovore pre Australian Daily Telegraph okrem iného uviedol, že scenár už niekoľkokrát prepisoval.

Zatiaľ nie je známe, kto stvárni hlavnú úlohu. Aj keď tvorcovia v minulosti uvažovali, že by to mohol byť samotný Crowe, v súčasnosti sa prikláňajú k alternatíve, že to bude niekto iný. Život Billa Hicksa nedávno priblížil dokument s názvom American: The Bill Hicks Story (2009) režisérskej dvojice Matt Harlock a Paul Thomas.

Štyridsaťosemročný Crowe sa narodil v novozélandskom Wellingtone, no žije v Austrálii. Preslávil sa najmä vďaka historickej snímke Gladiátor Ridleyho Scotta, ktorá mu v roku 2001 vyniesla Oscara. Na svojom konte má aj ďalšie dve nominácie na cenu americkej Akadémie filmových umení a vied za hlavné úlohy v snímkach Dymová clona (1999) a Čistá duša (2001).

Účinkoval napríklad aj vo filmoch Rýchlejší ako smrť (1995), L. A. - Utajené skutočnosti (1997), Master & Commander: Odvrátená strana sveta (2003), Druhá šanca (2005), Dobrý ročník (2006), 3:10 vlak do Yumy (2007), Pavučina lží (2008), Na odstrel (2009), Tri dni k slobode (2010) či Robin Hood (2010).

V súčasnosti na Islande nakrúca adaptáciu biblického príbehu o Noemovej arche, ktorú režíruje jeden z najuznávanejších filmárov súčasnosti Darren Aronofsky. Crowe v nej stvárni hlavnú postavu Noema.

Ešte predtým ho jeho fanúšikovia uvidia v akčnom filme The Man With The Iron Fists, v snímke o Supermanovi Man of Steel v réžii Zacka Snydera, v krimidráme Broken City a vo filmovom muzikáli Bedári režiséra Toma Hoopera, ktorý by mal mať na Slovensku premiéru 31. januára 2013. Informácie pochádzajú z webovej stránky collider.com a archívu agentúry SITA.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…