Frontman skupiny Green Day bude mentorom v americkom Hlase
SITA
SITA

Frontman skupiny Green Day bude mentorom v americkom Hlase

Súťaž podporia aj Rob Thomas v tíme Cee Lo Greena, Mary J. Blige v tíme Adama Levinea a Michael Bublé v tíme Blakea Sheltona.

BRATISLAVA 27. júla - Frontman americkej kapely Green Day Billie Joe Armstrong bude mentorom tímu porotkyne Christiny Aguilery v speváckej súťaži The Voice.

V tlačovom vyhlásení sa vyjadril, že on i jeho rodina sú fanúšikmi tohto programu, pretože sa nesnaží násilne formovať interpretov a namiesto toho rešpektuje ich identitu a poskytuje im cenné rady. Práca s Christinou Aguilerou ho podľa jeho slov bude veľmi baviť.

Ďalšími mentormi sú Rob Thomas v tíme Cee Lo Greena, Mary J. Blige v tíme Adama Levinea a Michael Bublé v tíme Blakea Sheltona.

Billie Joe Armstrong so svojou kapelou Green Day tento rok začne vydávať svoju novú albumovú trilógiu, pričom jednotlivé nahrávky sa budú volať Uno! Dos! a Tré! Presné dátumy sú 25. september 2012, 13. november 2012 a 15. január 2013.

Zatiaľ poslednou štúdiovou nahrávkou kapely je album 21st Century Breakdown (2009), za ktorý získali Grammy v kategórii Najlepší rockový album. Vyšli z neho single Know Your Enemy, 21 Guns, East Jesus Nowhere, 21st Century Breakdown a Last of the American Girls.

Čakanie na novú štúdiovku hudobníci fanúšikom a fanúšičkám vyplnili vydaním živého albumu Awesome as Fuck, ktorý sa na trh dostal vlani v marci.

Kapela Green Day vznikla v roku 1987 v zložení Billie Joe Armstrong, Mike Dirnt a Al Sobrante. Čoskoro sa im podarilo získať nahrávaciu zmluvu s vydavateľstvom Lookout! Records a vydali EP 1,000 Hours (1989). Sobrante v roku 1990 skupinu opustil a za bicími ho nahradil Tré Cool (vlastným menom Frank Edwin Wright III), ktorý debutoval na druhom štúdiovom albume Green Day s názvom Kerplunk! (1992).

Po vydaní ďalšej nahrávky Dookie (1994) sa Green Day udomácnili v mainstreamovej scéne a po nej nasledovalo ešte päť úspešných štúdiovek. Kapela doteraz na celom svete predala viac ako 65 miliónov kópií albumov a na svojom konte majú päť hudobných cien Grammy.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…