V Bratislavskej prímestskej doprave bude jazdiť 40 nových autobusov
TASR
TASR

V Bratislavskej prímestskej doprave bude jazdiť 40 nových autobusov

Snahou BSK je motivovať cestujúcich k tomu, aby vymenili osobnú dopravu za autobusovú či vlakovú a tieto nové autobusy podstatne zvýšia komfort cestovania.

Na snímke predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo (v popredí) a generálny riaditeľ Slovak Lines Peter Sádovský (za ním) počas odovzdania. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 31. marca (TASR) – Na autobusovej stanici Mlynské Nivy dnes zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja, predstavitelia regionálnej dopravnej spoločnosti Slovak Lines a Bratislavskej integrovanej dopravy (BID) slávnostne uviedli do prevádzky ďalších 40 nových autobusov pre prímestskú dopravu.

„K ľuďom sa dostávajú nové plne klimatizované autobusy, ktoré znesú najvyšší možný štandard. Nielen vo vzťahu k nastupovaniu a vystupovaniu pre imobilných cestujúcich alebo mamičky s kočíkmi, ale po otočení kľúčom je vo vozidlách aktivovaná wifi sieť. Našou snahou je motivovať cestujúcich k tomu, aby vymenili osobnú dopravu za autobusovú či vlakovú a tieto nové autobusy podstatne zvýšia komfort cestovania,“ uviedol v tejto súvislosti predseda BSK Pavol Frešo.

Ako doplnil generálny riaditeľ Slovak Lines Peter Sádovský, „presvedčiť ľudí, aby vymenili individuálnu dopravu osobnými motorovými vozidlami za hromadnú sa nedá len prijatím nejakých reštriktívnych opatrení, ale predovšetkým ponúknutím vyššieho dopravného štandardu cestovania, ktoré bude komfortnejšie a rýchlejšie.“

Celá investícia do nákupu nových autobusov vo výške 23 miliónov eur je rozložená na trojročné obdobie. Vlani pribudlo do vozového parku Slovak lines 45 nových autobusov typu Irisbus Crossway, tento rok 40 a budúci rok spoločnosť nakúpi ďalšie, aby sa v prevažnej väčšine obnovil celý vozový park s približne 220 autobusmi. Prímestskú autobusovú dopravu v kraji zabezpečuje Slovak Lines na základe objednávky BSK. Slovak Lines patrí k najvýznamnejším poskytovateľom verejnej autobusovej dopravy na Slovensku. Ročne prepraví okolo 15 miliónov cestujúcich.

Generálny riaditeľ BID Rastislav Cenký sa na stretnutí vyjadril k spusteniu 2. etapy Bratislavského integrovaného systému (IDS), ktorého súčasťou budú i nové autobusy. „V rámci IDS funguje jeho prvá etapa medzi Bratislavou a okresným mestom Malacky. Koncom budúceho týždňa by sa mali ukončiť testy k 2. etape IDS s plánovaným prepojením na Pezinok a Senec. Ak testy dopadnú dobre budeme môcť dať všetkým zúčastneným stranám na rozhodnutie termín spustenia.“ R. Cenký predpokladá, že by to mohlo byť 1. júla, rok po spustení 1. etapy IDS.

Už ste čítali?

V talianskych Alpách sa mení sneh na ružovo: Čo to spôsobilo?…

V obľúbenej turistickej lokalite sa sneh mení na ružovo. Pozrite si tento…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…