Do Dňa narcisov sa zapojí takmer 16.000 dobrovoľníkov
TASR
TASR

Do Dňa narcisov sa zapojí takmer 16.000 dobrovoľníkov

Podporiť projekty pre onkologických pacientov, ich blízkych a verejnosť je možné nielen počas Dňa narcisov.

Tlačová konferencia Ligy proti rakoviny pri príležitosti 18. ročníka verejnoprospešnej finančnej zbierky Deň narcisov 31. marca 2014 v Bratislave. Témami bolo predstavenie kreatívneho konceptu 18. ročníka Dňa narcisov, zaujímavosti a novinky aktuálneho ročníka a organizácia zbierky, informácie o 5. ročníku podujatia Koncert vďaky. Na snímke tohtoročné prevedenie oblečenia dobrovoľníkov Ligy proti rakovine. Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 31. marca (TASR) - V poradí 18. ročník verejno-prospešnej finančnej zbierky Deň narcisov sa uskutoční 11. apríla. Tohtoročné posolstvo zbierky, ktorú organizuje Liga proti rakovine (LPR), znie "Deň, keď sú slová zbytočné" a má osloviť všetkých, ktorí chcú pomôcť bez zbytočných rečí.

"Denne sa stretávame s ľuďmi, ktorí ľutujú pacientov, hovoria o tom, že by sa malo pomôcť, veľa sa o tom hovorí, no keď príde na činy, tak sa nič nedeje. Chceme ním pripomínať, že rozhodujú reálne skutky a nie prázdne slová," komentovala posolstvo výkonná riaditeľka LPR Eva Kováčová na dnešnom stretnutí s médiami. Pripomenula, že výnos zbierky sa opätovne použije na realizáciu programov, aktivít a projektov v prospech pacientov a ich rodín, na podporu medicínskych a výskumných projektov i na edukačné a informačné aktivity pre zdravú populáciu.

Kováčová ďalej informovala, že v uliciach slovenských miest a obcí bude v deň zbierky takmer 16.000 dobrovoľníkov ponúkajúcich narcis ako symbol prejavu podpory a spolupatričnosti ľuďom s onkologickou diagnózou. "Verím, že tá viditeľnosť našich dobrovoľníkov bude taká veľká, že budú doslova neprehliadnuteľní," uviedla k dobrovoľníckej výbave.

Jej novinkou je oranžová vesta vpredu s nápisom "Deň narcisov 2014" a na chrbte s logom LPR. Klasickým znakom sú pokladničky, tento rok modrej farby, ktoré sú tiež označené dátumom zbierky, logom LPR, číslom povolenia ministerstva vnútra a tiež jedinečným číslom. Všetky informácie o identifikačných znakoch, ktoré sú z dôvodu snahy zabrániť ich prípadnému zneužitiu každý rok odlišné, nájdu záujemcovia na www.dennarcisov.sk a www.lpr.sk.

Každoročne sa liga snaží priniesť v rámci zbierky i nejakú novinku, ktorá na Deň narcisov ľudí zaujme, pobaví. Tento rok je to aktivita, do ktorej sa zapojili predovšetkým dobrovoľníci, pričom organizátori uvítajú i pridanie sa širokej verejnosti. Prostredníctvom fotografií na sociálnej sieti Instagram budú "live" zachytávať dianie v slovenských mestách a obciach. K popisu môžu pridať #dennarcisov, čím sa následne všetky fotografie budú zbierať na špeciálnej podstránke www.dennarcisov.sk.

Podporiť projekty pre onkologických pacientov, ich blízkych a verejnosť je možné nielen počas Dňa narcisov. Prispieť na zbierku môžu darcovia od 31. marca do 18. apríla dobrovoľným finančným príspevkom na účet zbierky 2629740400/1100 alebo zaslaním SMS (cena 2 eurá) s ľubovoľným textom na číslo 848 v sieti všetkých mobilných operátorov. Tento rok možno prispieť počas Dňa narcisov (11.4.) aj prostredníctvom zľavového portálu ZľavaDňa.sk formou obstarania si "virtuálneho" narcisu a tiež platbou kartou prostredníctvom terminálov Worldline umiestnených v rámci Bratislavy na štyroch stanovištiach (Kamenné námestie, Eurovea, Polus, Avion).

Už ste čítali?

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…