Nebaví vás fitnescentrum? Plávajte a cvičte gymnastiku
SITA
SITA

Nebaví vás fitnescentrum? Plávajte a cvičte gymnastiku

Tak znejú odporúčania trénerov v Spojených štátoch amerických.

BRATISLAVA 2. augusta - Schudnúť a udržať si štíhlu postavu sa dá aj bez návštevy pre mnohých otravných fitnescentier. Trendom medzi odporúčaniami trénerov v USA sa stáva plávanie a gymnastika. Práve tieto dva športy odporúčajú klientom, ktorých od pravidelného pohybu odrádza atmosféra fitnescentier. Základom úspechu je skombinovať plávanie aj gymnastiku a riadiť sa odporúčaniami športových odborníkov.

Športová gymnastika patrí medzi všestranné dynamické športy a využíva sa ako doplnkový tréning pri športoch, pri ktorých potrebuje športovec mať dobrú koordináciu pohybov, rýchlosť a postreh. Gymnastika býva súčasťou tréningov napríklad aj futbalistov. Jej hlavnou výhodu je, že pri cvičení sa zapájajú svaly celého tela

Pri pravidelnom cvičení tak máte šancu získať spevnené, pružné a štíhle telo. Ako na to? Najprv skúste nájsť v svojom okolí športový klub, ktorý ponúka aj hodiny gymnastiky. Jesť by ste mali najneskôr dve hodiny pred tréningom a to len niečo ľahké. Ťažké jedlá nejedzte ani po tréningu.

Organizmus, ktorý sa regeneruje po cvičení, pomalšie spracováva napríklad bielkoviny. Z nápojov si zvoľte vodu. Rôzne iontové a energetické nápoje pri cvičení gymnastických zostáv nepotrebujete. Aby ste ale dosiahli požadovaný efekt, cvičiť treba aspoň trikrát do týždňa.

Plávanie nezaťažuje kosti a je vhodné pre každého človeka. Je to ideálny šport aj pre ľudí, ktorí majú problém so športami, pri ktorých prichádza k otrasom alebo hrozí úraz. Vo vode sa telo menej opotrebováva a bonusom je, že sa pri plávaní zapájajú rovnako ako pri gymnastike všetky svaly.

Dobré je sa ale pred začiatkom plaveckých tréningov poradiť s trénerom plávania o správnej technike. Informujte sa o tom, ako správne plávať a správne dýchať. Mnohí ľudia si totiž myslia, že vedia plávať a pritom robia technické chyby, a pre ne sa po niekoľkých tempách unavia a nevládzu plávať. A ako často plávať? Pokiaľ je to len trochu možné, tak každý deň, najlepšie hneď ráno. Precvičíte telo a získate energiu. Plávať by ste mali štyridsaťpäť minút, robiť sa môžu menšie prestávky.

Myslite na svoje zdravie na Facebooku

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…