Otravné telesné problémy a spôsoby, ako sa ich zbaviť
SITA
SITA

Otravné telesné problémy a spôsoby, ako sa ich zbaviť

Štikútka, popraskané pery či stuhnutý krk môžu byť vďaka našim jednoduchým radám čoskoro minulosťou.

BRATISLAVA 8. augusta - Síce sa s nimi dá existovať, no život dokážu poriadne znepríjemniť. Malé otravné telesné problémy ako otlaky, popraskané pery či zarastajúce chĺpky vás však nemusia privádzať do zúfalstva, ak im buď dokážete predísť alebo sa ich jednoduchým spôsobom zbaviť. My vám povieme, ako na to. Samozrejme však platí, že ak si skutočne nedokážete pomôcť sami a vaše problémy neustupujú, netreba váhať a zájsť za lekárom.

Uši plné vody

Často stačí potriasť naklonenou hlavou, kým si voda nájde cestu von. Niekedy môže pomôcť fén, ale pozor, držte ho niekoľko centimetrov od ucha. Aby ste zabránili poraneniu, nesmie byť ani príliš horúci, ani príliš hlučný.

Štikútka

Pri tomto nepríjemnom probléme by mali pomôcť stare známe triky, ako napiť sa vody v predklone či zadržanie dychu. Ak nezaberie ani to, štikútka by mala sama od seba prejsť za niekoľko minút. Ak trvá dlhšie ako tri hodiny a ťažko sa vám dýcha či prehĺta, treba vyhľadať lekára.

Sucho v ústach

Ak máte sucho v ústach, vaša prvá cesta by mala samozrejme smerovať k vodovodnému kohútiku. Pomocníkom môže byť žuvačka či cukrík a rozhodne sa vyhýbajte kofeínu a fajčeniu, ktoré ústa ešte viac vysušia. Rôzne prostriedky predávajú aj v lekárni.

Otlaky

Najlepšie je jednoducho nechať ich tak. Ak je otlak naozaj veľký a potrebujete ho prepichnúť, vaše ruky by mali byť čisté a ihla sterilná. Rozhodne sa nesnažte odtrhnúť ho, rana sa znečistí a čaká vás nepríjemná bolesť.

Stuhnutý krk

Všetci to poznáme – bolesť krku po dlhom sedení pri počítači či po tom, ako ste sa zle vyspali. Skúste si v práci dávať pozor na to, aby ste mali stoličku, stôl, počítač a klávesnicu v takej polohe, aby sa vám pracovalo pohodlne. Doma bude lepšie, ak si svoj laptop položíte na stôl, nie do lona, kde sa k nemu musíte nakláňať. V prípade, že na tieto preventívne opatrenia zabudnete, môže pomôcť masáž.

Popraskané pery

Preventívne by ste sa mali vyhýbať suchému vzduchu a priveľkému chladu alebo slnku. Pokožka na perách je totiž veľmi citlivá a rýchlo sa dehydruje. Oblizovanie nepomôže, práve naopak, bude to ešte horšie. Radšej si kúpte kvalitný balzam na pery. Ak vás ochráni aj pred UV žiarením, je to ďalšie plus.

Stŕpnuté nohy

Nohou alebo rukou krúžte aj napriek tomu, že to bude chvíľu nepríjemné. Ak problém pretrváva, môžte mať problém s prekrvovaním končatín alebo nervami a mali by ste zájsť za lekárom.

Zarastajúce chĺpky

Keďže s odstraňovaním chĺpkov sa väčšina dám zrejme nebude chcieť rozlúčiť, jediným riešením je prevencia . Preto skúste rôzne krémy a pred tým, ako sa začnete holiť, krúživým pohybom jemne trite pokožku vlažným mäkkým uterákom. Ak je zarastených chĺpkov menej, je tu ešte jedno nie veľmi lákavé riešenie – môžete ich skúsiť spod kože dostať čistou ihlou. Dôležitá je však opatrnosť.

Zdroj: health.com

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…