Otravné telesné problémy a spôsoby, ako sa ich zbaviť
SITA
SITA

Otravné telesné problémy a spôsoby, ako sa ich zbaviť

Štikútka, popraskané pery či stuhnutý krk môžu byť vďaka našim jednoduchým radám čoskoro minulosťou.

BRATISLAVA 8. augusta - Síce sa s nimi dá existovať, no život dokážu poriadne znepríjemniť. Malé otravné telesné problémy ako otlaky, popraskané pery či zarastajúce chĺpky vás však nemusia privádzať do zúfalstva, ak im buď dokážete predísť alebo sa ich jednoduchým spôsobom zbaviť. My vám povieme, ako na to. Samozrejme však platí, že ak si skutočne nedokážete pomôcť sami a vaše problémy neustupujú, netreba váhať a zájsť za lekárom.

Uši plné vody

Často stačí potriasť naklonenou hlavou, kým si voda nájde cestu von. Niekedy môže pomôcť fén, ale pozor, držte ho niekoľko centimetrov od ucha. Aby ste zabránili poraneniu, nesmie byť ani príliš horúci, ani príliš hlučný.

Štikútka

Pri tomto nepríjemnom probléme by mali pomôcť stare známe triky, ako napiť sa vody v predklone či zadržanie dychu. Ak nezaberie ani to, štikútka by mala sama od seba prejsť za niekoľko minút. Ak trvá dlhšie ako tri hodiny a ťažko sa vám dýcha či prehĺta, treba vyhľadať lekára.

Sucho v ústach

Ak máte sucho v ústach, vaša prvá cesta by mala samozrejme smerovať k vodovodnému kohútiku. Pomocníkom môže byť žuvačka či cukrík a rozhodne sa vyhýbajte kofeínu a fajčeniu, ktoré ústa ešte viac vysušia. Rôzne prostriedky predávajú aj v lekárni.

Otlaky

Najlepšie je jednoducho nechať ich tak. Ak je otlak naozaj veľký a potrebujete ho prepichnúť, vaše ruky by mali byť čisté a ihla sterilná. Rozhodne sa nesnažte odtrhnúť ho, rana sa znečistí a čaká vás nepríjemná bolesť.

Stuhnutý krk

Všetci to poznáme – bolesť krku po dlhom sedení pri počítači či po tom, ako ste sa zle vyspali. Skúste si v práci dávať pozor na to, aby ste mali stoličku, stôl, počítač a klávesnicu v takej polohe, aby sa vám pracovalo pohodlne. Doma bude lepšie, ak si svoj laptop položíte na stôl, nie do lona, kde sa k nemu musíte nakláňať. V prípade, že na tieto preventívne opatrenia zabudnete, môže pomôcť masáž.

Popraskané pery

Preventívne by ste sa mali vyhýbať suchému vzduchu a priveľkému chladu alebo slnku. Pokožka na perách je totiž veľmi citlivá a rýchlo sa dehydruje. Oblizovanie nepomôže, práve naopak, bude to ešte horšie. Radšej si kúpte kvalitný balzam na pery. Ak vás ochráni aj pred UV žiarením, je to ďalšie plus.

Stŕpnuté nohy

Nohou alebo rukou krúžte aj napriek tomu, že to bude chvíľu nepríjemné. Ak problém pretrváva, môžte mať problém s prekrvovaním končatín alebo nervami a mali by ste zájsť za lekárom.

Zarastajúce chĺpky

Keďže s odstraňovaním chĺpkov sa väčšina dám zrejme nebude chcieť rozlúčiť, jediným riešením je prevencia . Preto skúste rôzne krémy a pred tým, ako sa začnete holiť, krúživým pohybom jemne trite pokožku vlažným mäkkým uterákom. Ak je zarastených chĺpkov menej, je tu ešte jedno nie veľmi lákavé riešenie – môžete ich skúsiť spod kože dostať čistou ihlou. Dôležitá je však opatrnosť.

Zdroj: health.com

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…