Trnavský Spartak posilní stredopoliar Vlastimil Stožický
SITA
SITA

Trnavský Spartak posilní stredopoliar Vlastimil Stožický

V Trnave si chcú udržať brankára Kamenára i Michala Gašparíka. Do tímu z uplynulého corgoňligového ročníka nechce vedenie príliš zasahovať.

TRNAVA 31. mája - V tíme úradujúceho slovenského futbalového vicemajstra FC Spartak Trnava si chcú naďalej udržať 24-ročného brankára Ľuboša Kamenára i 30-ročného ľavonohého ofenzívneho krídelníka Michala Gašparíka.

"Čakáme, ako sa vyvinie situácia ohľadom tejto dvojice skúsených hráčov. Obaja chcú zostať v Trnave, oboch chceme aj my. V prípade Kamenára sme dohodnutí, že vec uzavrieme do konca tohto týždňa. Neradi by sme riešili Ľubošov príchod na poslednú chvíľu, ako to bolo v zime. Keby to nevyšlo, musíme sa poobzerať po inej alternatíve," citoval portál spartak.sk slová úspešného trénera trnavského mužstva Pavla Hoftycha.

Podľa jeho slov sa po skončení hosťovania vracajú z tímu myjavského víťaza II. ligy stredopoliari Ján Petráš a Erik Sabo, z ŠK SFM Senec útočník Ľubomír Gogolák. "Do tímu z uplynulého corgoňligového ročníka nechceme príliš zasahovať, máme však záujem o dvoch až troch skúsených futbalistov," doplnil informácie kouč "bílích andelov" P. Hoftych.

V Trnave majú aj prvú letnú posilu: z Teplíc prichádza do "slovenského Ríma" český stredopoliar Vlastimil Stožický, ktorý predtým hral aj za Most, Jablonec a Ústí nad Labem. "Dohodli sme sa s ním na dvojročnej zmluve. Je to skúsený futbalista, jeho výhodou je, že v prípade potreby je využiteľný aj na ľavej alebo pravej strane obrany," skonštatoval Pavel Hoftych na margo svojho nového zverenca, ktorému v Tepliciach vypršal kontrakt a nový - už so Spartakom - podpíše 10. júna.

"Je to pre mňa nová výzva. O Trnave viem toho dosť, jej zápasy som intenzívne sledoval. Hrá pekný futbal, do posledného kola bojovala o majstrovský titul. Bude hrať Európsku ligu UEFA, čo je ďalšia motivácia. Z kádra poznám Michala Gašparíka a Patrika Grossa, s ktorými som hral v Tepliciach. Viem, že v Trnave sú skvelí fanúšikovia, čo nám chýbalo, aj preto sa veľmi teším na nové pôsobisko," citoval portál spartak.sk slová Stožického, ktorý odohral v českej Gambrinus lige 127 zápasov a strelil 18 gólov.

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…